Sport

9 vjet pa Fisnik Muharremin, futbollistin që e donte e gjithë Mitrovica

Fisnik Muharremi i njohur si "Fisi", ishte ndër furbollistët më përspektivë të Kosovës. Qytetarët e Mitrovicës i mbajnë mend paraqitjet e tij për KF Trepça '89, ku në një konkurencë shumë të fortë, ai arrinte të zinte vend në formacionin...

Rikthehen bastoret, në Mitrovicë futen mbi 10 mijë euro në dy tiketa për ndeshjen Liria-Trepça

Rikthehen ndeshjet e luajtura në bastore. Por, e vecanta e kësaj here është se nuk po flasim për Superligën, por për Ligën e Parë! Mediat sportive kanë siguruar dy tiketa që janë luajtur me shifra relativisht të mëdha për ndeshjen...

6 vjeçari kosovar që fle me top e zgjohet për të mahnitur të gjithë: Ai po cilësohet si talent i jashtëzakonshëm

Futbolli është ëndrra e miliona fëmijëve, por të paktë janë ata që nisin ta shijojnë sapo t’i marrin këmbët. Yll Bekteshi që jeton në Prishtinë e që ka prejardhje nga Skënderaj, veçse po shijon ëndrrën me top në këmbë. Ai...

Vdes ish futbollisiti mitrovicas Gëzim Kaqaniku- Kaqa

Ish fubollisiti i njohur mitrovicas, Gëzim Kaqaniku i njohur si "Kaqa", pas një sëmundje ka vdekur në moshën 48 vjeçare. Kaqa përveç si futbollist ka punuar edhe si trener në Klubin Futbollisitik  Trepça, ai njihej si një futbollist me teknik të...

Torcida akuzon skuadrën për kurdisje të ndeshjes në Kupë!

Trepça është eliminuar nga Kupa e Kosovës pasi në takimin e sotëm është mposhtur nga Vushtrria. Pas ndeshjes, tifozëria, Torcidat që përkrahin skuadrën e Trepçës kanë hedhur akuza ndaj këtyre të fundit. Kjo tifozëri ka shkruar në faqen e tyre për...

Mbahen garat në basketboll nē nivel të shkollave fillore të Komunës së Mitrovicës

Shkolla fillore “Abdullah Shabani” është shpallur kampion në basketboll në garat e organizuara nga Omnisport. Ekipi i Shkollēs Fillore “Abdullah Shabani” është udhëhequr nga trajneri i basketbollit dhe profesori Ilir Selmani.

Projekti i Stadiumit Olimpik “Adem Jashari” prezentohet edhe në selinë e UEFA-së

Sot në selin e UEFA u prezentua projekti i Stadiumit Olimpik "Adem Jashari’’ në Mitrovicë. Delegacioni nga Kosova tregoi projektin para zyrtarëve të UEFA-së, që stadiumi të ngrihet nga kategoria II në kategorinë IV në pajtushmeri me rregulloret e UEFA-së. Zyrtarët...

KH Trepça pas ndrrimit të kryesisë së klubit, vazhdon me rezultate pozitive

Publikimi i plotë 👇 Vushtrria - TREPÇA 29:29 (18:14) Nuk mposhtemi në derbi të javës dhe fitojmë një pikë. Një ndeshje e fortë me rivalin regjional, ndërsa vetëm në fund shfaqim potencialin. Jemi në vend të tretë me synime për më...

Portieri i papërsëritshëm që ka pasur qyteti buzë Ibrit

1-shi në fushë, 1-shi në qytet, 1-shi kudo. Portieri nga Mitrovica më i miri në Kosovë, i shpallur edhe zyrtarisht në vitin 2012. Kampion me skuadrën e tij, fitues i kupës e supërkupës, pjesëmarrës edhe në Ligën e Kampionëve, shkruan Zëri...

Në Mitrovicë u mbajt Panairi i Klubeve Sporti

Në kuadër të Javës Evropiane të Sportit, sot në sheshin e qytetit “Isa Boletini” është mbajtur Panairi i Klubeve sportive të komunës së Mitrovicës. Pjesëmarrës në Panair ishin klubet sportive të qytetit, sportistët e të cilëve përformuan para nxënësve të...

Të fundit

15 vjeçari nga Gjermania, që punoi në zyrën e Merkel, anëtarësohet në LDK

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka mirëpritur 15 vjeçarin nga Gjermania, Leonard Mulaku. Kryetari Mustafa i uroi mirëseardhje Leonardit i...
- Advertisement -

Nisi perioda e re me kërcënimin e vjetër të SBASHK: 100 euro shtesa ose grevë

Sot ka nisur gjysmëvjetori i dytë për të gjithë nxënësit në territorin e Kosovës. Ndërsa Sindikata e Bashkuar Arsimit Shkencës dhe Kulturës, po paralajmëron...

E rëndë: Kosovarin 15 vjeç e therin me thikë, vdes në vend

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në lagjen “Bajram Curri” të Prizrenit, ku ka mbetur i vdekur një 15-vjeçar. Disa të mitur,...

Shpërthen muri i Trepçës, pellgu i mbetjeve industriale përfundon në lumin Ibër

Një pjesë e pellgut të mbetjeve industriale të Trepçës në Leposaviq u derdh në lumin Ibër dje vonë kur një pjesë e murit që...

Vushtrriasi Menduh Abazi, aderimi i PDK-së që u prit me më së shumti përkrahje

Partia Demokratike e Kosovës, ka prezantuar si prurje të reja shumë figura të njohura, të cilat u pritën nga kandidati për kryeministër, Enver Hoxhaj. Mirëpo...