Lëmsh

Artani ‘shpërthen’ në lot, takon fëmijët e tij

Kjo javë ka qenë jo edhe e lehtë për një nga banorët e shtëpisë së Big Brother VIP Kosova. Bëhet fjalë për Artanin, i cili gjatë gjithë javës, kohë pas kohe ka folur rreth fëmijëve të tij dhe mallit që...

Edoni e zbulon se është biseksual

Edoni sonte në Prime ka zbuluar orientimin e tij seksual. Ai është shprehur se i përket komunitetit LGBTIQ+. Konkretisht ai ka treguar se është biseksual. Këtë deklaratë ai e ka bërë gjatë “prime-it” të sontëm. VIDEO

Aktori i famshëm Dannny De Vito zbulon se ka edhe prejardhje shqiptare

Aktori i famshëm amerikan, Danny DeVito e ka zbuluar prejardhjen e tij shqiptare në podcast Always Sunny. Ishte gjyshja e tij që fliste shqip dhe atë me dialekt gegë tregoi aktori i famshëm. Ai ka thënë se gjyshja e tij...

Berberët e panjohur që po mundohen të bëhen të famshëm përmes emrit të Rizza Hairsalon

Rizza është nder berberët më të famshëm në Kosovë, ai po ashtu kliente të rregullt i ka një pjese te madhe te estradës vendore. Suksesi i tij si duket ka nxitur berber te tjerë te mundohen të marrin fame nga...

LAJMI I FUNDIT: Ky është polici që u plagos mbrëmë në Veri

Një polic i Kosovës është lënduar si pasojë e një sulmi që ka ndodhur ndaj Policisë së Kosovës në fshatin Serbovc të Zveçanit, bëri të ditur Policia mbrëmë në orët e vona. Sipas njoftimit, sulmi ka ndodhur rreth orës 23:00...

Në shtëpitë e shqiptarëve konsumohet çdo ditë, por ky produkt është shkaku i akneve në fytyrë

Kujdesi për lëkurën nuk përfundon me atë që vendosni në fytyrë dhe dermatologët thonë se ajo që fusni në trupin tuaj mund të jetë po aq e rëndësishme. Ushqimet e përpunuara si produktet e qumështit dhe buka e bardhë mund...

Me shumë befasi me banorë e opinionist sonte nis Big Brother VIP Kosova

Sonte me fillim të orës 21:00, nis spektakli më i madh kosovar, Big Brother VIP Kosova. Edicioni i parë i cili vjen për herë të parë në Kosovë, sjell surpriza plot e emocione të forta me personalitete të ndryshme nga...

ETC sjellë ofertën më të mirë për Black Friday, zbritje deri në 70%

ETC vjen me zbritje të madhe këtë të premte. Zbritje do të ketë në shumë produkte deri në 70%. Oferta fillon të premten nga ora 18:00 dhe vazhdon edhe të shtunën gjatë gjithë ditës. Postimi i plotë: Black Friday Zbritja më e madhe e...

Një kompani në Mitrovicë e zbret çmimin e naftës, më së liri në Kosovë

Gjatë javëve të fundit nafta kishte prekur çmime të frikshme, por prej disa ditësh ka filluar ulja e çmimit të këtij derivati në Kosovë. Në disa pika të shitjes së derivateve, çmimi për një litër naftë, ka rënë rreth 1,65,...

E rrallë: I riu kosovar prodhon “aeroplanin e parë” në Kosovë

Gëzim Morina ka nisur të krijojë një aeroplan me telekomandë, që sipas tij është më i madhi i llojit të vet. Ai në Klan Kosova tregoi detaje rreth ndërtimit të tij dhe dimensioneve e peshës që ky aeroplan ka. Gëzimi e...

Të fundit

Mashtrimi i 20-vjeçares që u prezantua si mjeke në Mitrovicë

Një 20 vjeçare nga Mitrovica dyshohet të ketë mashtruar gjithë personelin shëndetësorë duke zhvilluar praktikën si mjeke në QMF të Mitrovicës.Nga Drejtoria e Qendrës...