Lëmsh

Sot varroset profesori Blerim Baruti – vdiq në moshën 60 vjeçare

Dje ka vdekur Prof.Dr.Blerim Baruti nga Mitrovica, figurë e njohur për qytetin dhe Kosovën. Ai do të varroset sot në orën 16:22 në varrezat e qytetit në Shipol, shkruan “Jepi zë”. I ndjeri ka qenë zyrtar i lartë në degën e...

Pasi u tha se Adem Jashari agjëronte, Zeka: Ademi ka pi birra, s’ka pasë kurrgjë t’bëj me këta muxhahedinat

Gazetari Milaim Zeka ka komentuar debatin për Adem Jashari ku u diskutua se a kishte agjëruar apo jo muajin e Ramazanit. Zeka në Pressing të T7 tha se ka xhirime ku shihet Adem Jashari duke pirë birra dhe se ai...

Shefqet Krasniqi: Sikur ta dinin njerëzit çfarë vlere ka agjërimi, do ta prisnin e përcjellnin me lot

Hoxha Shefqet Krasniqi ka thënë se sikur ta dinin njerëzit çfarë vlere ka agjërimi do ta prisnin e përcjellnin me lot. Krasniqi po ashtu tha se përmes agjërimit, Allahu nuk do me na rëndu por do me na ngrit lartë. “Allahu...

Deputetët e VV-së nga Vushtrria, Fjolla Ujkani e Gazmend Gjyshinca, thyejnë ligjin duke pirë kafe

Që nga dje kanë hyrë në fuqi masat e reja antiCOVID në Kosovë. Kësisoj, e gjithë gastronomia është e mbyllur, përveç shërbimit mere me vete. Ndërkohë, qytetarët po shfrytëzojnë rastin që të qëndrojnë në këmbë tek kafet ku ata marrin me...

Vjosa Osmani grimohet tek Sellma, ajo e uron: Të uroj ta përfaqësosh Mitrovicën tonë të dashur

Grimerja e njohur Sellma ka publikuar një fotografi me presidenten Vjosa Osmani, të grimuar nga duart e saja. Sellma e ka uruar Osmanin për postin e presidentes teksa thekson se ndihet e nderuar që Presidentja e Kosovës grimohet nga ajo. Postimi...

Çmimet më të lira për Ramazan i gjeni në “Emona Center”

“Emona Center” për muajin e Ramazanit vjen me çmime më të lira. Gjithashtu mund të fitoni 20 euro duke i ndjekur rregullat e caktuara nga Emona Center. Në Emona Center me çmimet më të mira i themi Mirësevjen Ramazan Fito 2x 20€! Në...

Mundësia për t’u mbyllur xhamitë për Ramazan, reagon hoxha Latifaj: Do të përballen me popullin

Kanë mbetur edhe gjashtë ditë që në nisjen e muajit të Ramazanit. Por, gjashtë ditë para, Qeveria e Kosovës ka marrë vendim për orë policore nga 22:00-05:00 e për mbyllje të disa sektorëve siç është gastronomia, qendrat tregtare e fitneset. Duke...

22 vite nga ngjarja kur Ismet Haxha në Vaganicë shpëtoi nga pushkatimi 3 qytetarë mitrovicas

Paramilitarët serbë që operonin në Vaganicë të Mitrovicës nxorrën para togës së pushkatimit 3 qytetarë civilë. Fati i tyre ishte komananti i UÇK-së, Ismet Haxha, i cili përmes një breshërie kallashnikovi jo vetëm që shpëtoi robërit shqiptarë, por edhe...

Letër nga një kamarier, drejtuar Qeverisë: Para se të na mbyllni, eja më pyet si mbijetova vitin e kaluar

Një kamarier, duke mbetur anonim, e ka shkruar një letër drejtuar Qeverisë së Kosovës, duke iu ankuar për gjendjen në të cilën ndodhet. Në letrën drejtuar qeveritarëve, kamarieri i fton të shohin gjendjen e tij para se ta mbyllin vendin,...

Kosovari që u kthye nga Norvegjia: Ka tatuazh fytyrën e Albin Kurtit, do ta bëjë edhe Vjosa Osmanin

E braktisën Norvegjinë për t’u kthyer në vendlindje. Shiqeri Ramadani bashkë me gruan e tij, Sheren Ramadani nga Ferizaj, tash e tri vjet janë kthyer për të jetuar në Kosovë. Kjo pasi malli për vendin ku janë rritur ishte...

Të fundit

- Advertisement -