Lëmsh

15 vjeçari nga Gjermania, që punoi në zyrën e Merkel, anëtarësohet në LDK

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka mirëpritur 15 vjeçarin nga Gjermania, Leonard Mulaku. Kryetari Mustafa i uroi mirëseardhje Leonardit i cili ka ardhur dje nga Gjermani për t’u anëtarësuar në LDK. Gjatë takimit u diskutua kryesisht për sfidat e të rinjve...

Vushtrriasi Menduh Abazi, aderimi i PDK-së që u prit me më së shumti përkrahje

Partia Demokratike e Kosovës, ka prezantuar si prurje të reja shumë figura të njohura, të cilat u pritën nga kandidati për kryeministër, Enver Hoxhaj. Mirëpo prezantimi i djeshëm i Menduh Abazit mori vëmendje më të madhe, duke thyer rekord të...

Rrëfimi i doktorit për Rrustem Musën: E telefonova në 12 të natës, ma shpëtoi babën 

Doktori nga Mitrovica, Gazmend Arifi, ka rrëfyer një rast të cilin e kishte pasur me prindin e tij, dhe sfidat nëpër të cilat kishte kaluar një mbrëmje të vitit 2019, shkruan “Jepi zë”. Stomatologu ka treguar për gatishmërinë dhe ndihmën...

Hajnat në veri e ulin “pazarin”, vjedhin një Golf II

Një person në Zveçan ka raportuar në Polici se persona të panjohur i kanë vjedhur veturën e tipit Golf II. Lajmi është bërë i ditur nga Policia e Kosovës. Ky është njoftimi i Policisë: VJEDHJE Budin, Zveçan 10.01.2021-NN. Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar...

Sfidon Ferrarin dhe Lamborghinin, prodhohet vetura shqiptare me emrin “Illyrian Pure Sport”

Pronari, Qëndrim Thaçi thotë se vetura do të dalë në shitje këtë verë. Sipas Thaçit, makina nuk ka vetëm emrin shqiptar, “edhe në dizajn duket që ka detaje mesdhetare, modeli është shumë shqiptar”. Ai tregon në “Shqipëria live” se interesi i...

Megjithatë, PDK-së i ka mbetur përkrahja e Mozzik

Reperi i njohur Mozzik ka bërë me dije se tashmë ka zgjedhur se kë do të votojë në zgjedhjet e 14 shkurtit. “Unë familja ime, shoqëria ngushtë, rrethi im besojmë në PDK-në. Besojmë në njerëz që marrin përgjegjësi e nuk...

Mërgimtari publikon biletën, vjen nga Zvicra për të votuar: Çka janë 120 franga për Albin babën

Ushtruesja e detyrës së presidentes, Vjosa Osmani ka shpërndarë Legjislaturën e shtatë të Kuvendit të Kosovës dhe i ka caktuar zgjedhjet parlamentare të parakohshme për 14 shkurt, shkruan Reporteri.net. Menjëherë pas këtij vendimi kanë nisur reagime të shumta. Edhe diaspora...

Agim Bahtiri i ashpër me Hoxhajn: Në kohën e PDK-së, qytetarët paguanin haraç njerëzve në kafenetë afër Komunës

Kryetari dhe i nominuari për kryeministër i PDK-së, Enver Hoxhaj, qëndroi dje në Mitrovicë për një takim. Enver Hoxhaj pretendoi se Mitrovica u shndërrua në qytetin më të varfër në Kosovë me qeverisjen e Agim Bahtirit. Madje, ai i shpalli...

36 banesa për serbët në Mitrovicës, Valdete Idrizi reagon ashpër ndaj ish-Qeverisë Kurti dhe Qeverisë Hoti: Turp!

Deputetja mitrovicase nga PDK-ja, Valdete Idrizi, ka reaguar për ndarjen e 36 banesave për serbët e veriut të Mitrovicës. Ajo ka thënë se dy qeveritë të Kurtit dhe Hotit i mbyllën sytë krahas kësaj. Ndërsa shtoi se shqiptarët e zonave...

Kamera e kap një burrë duke rrahur gruan publikisht, teksa e nxirrte me karrocë nga QKUK-ja

Një shpërthim në Ferizaj ka lënduar mbi 40 persona, disa prej të cilësve po trajtohen në Emergjencën e QKUK-së. Kjo gjë ka ngjallur interesimin e mediave, të cilat po qëndrojnë në oborrin e Emergjencës që prej orës 17:00. Gazetarët po përcjellin...

Të fundit

15 vjeçari nga Gjermania, që punoi në zyrën e Merkel, anëtarësohet në LDK

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka mirëpritur 15 vjeçarin nga Gjermania, Leonard Mulaku. Kryetari Mustafa i uroi mirëseardhje Leonardit i...
- Advertisement -

Nisi perioda e re me kërcënimin e vjetër të SBASHK: 100 euro shtesa ose grevë

Sot ka nisur gjysmëvjetori i dytë për të gjithë nxënësit në territorin e Kosovës. Ndërsa Sindikata e Bashkuar Arsimit Shkencës dhe Kulturës, po paralajmëron...

E rëndë: Kosovarin 15 vjeç e therin me thikë, vdes në vend

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në lagjen “Bajram Curri” të Prizrenit, ku ka mbetur i vdekur një 15-vjeçar. Disa të mitur,...

Shpërthen muri i Trepçës, pellgu i mbetjeve industriale përfundon në lumin Ibër

Një pjesë e pellgut të mbetjeve industriale të Trepçës në Leposaviq u derdh në lumin Ibër dje vonë kur një pjesë e murit që...

Vushtrriasi Menduh Abazi, aderimi i PDK-së që u prit me më së shumti përkrahje

Partia Demokratike e Kosovës, ka prezantuar si prurje të reja shumë figura të njohura, të cilat u pritën nga kandidati për kryeministër, Enver Hoxhaj. Mirëpo...