Lajme

9 vjet nga sulmi me bombë ndaj banesës tek “Tre rrokaqiejt”, ku u vrit një 38 vjeçar shqiptar

Sot janë bërë 9 vjet nga kur, teksa flinte në banesën e tij në zonën e njohur si “tre rrokaqiejt”, ishte vrarë Selver Haradinaj, 38 vjeçar. Haradinaj u vra me një sulm më bombë artizanale rreth orës 01:00 pas mesnatës,...

A po e shpall kandidaturën për kryetar të Mitrovicës, Armend Muja?

Kur Qeveria është votuar e presidenti është zgjedhur, edhe pasfushata e takimet me qytetarët kanë përfunduar për të gjithë politikanët. Por, vetëm një nuk po i ndal takimet. Por pse? Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Armend Muja, ka zhvilluar mbrëmë një...

Mbërrijnë dozat e para të vaksinës në Skenderaj, do të vaksinohen 100 persona

Kanë mbërritur dozat e para të vaksinës Astra Zeneca për komunën e Skenderajt, në kuadër të sasisë prej 25 mijë të tillave që i pranoi Kosova ditë më parë. Lajmin e ka bërë të ditur për Rajonin drejtori i Qendrës...

Spitali i Mitrovicës në Bair po ruhet nga Policia, pati kërcënime për sulm

Që nga mëngjesi i sotëm, pjesëtarët e Policisë së Kosovës janë duke bërë kontrolle të rrepta për automjetet që hyjnë në zonën e Spitalit të Mitrovicës në Bair. “Jepi zë” ka siguruar pamje nga hyrja e Spitalit në Bair, ku...

U bën 2 muaj nga shembja, e askush nuk po merret me rrugën Mitrovicë-Prishtinë

Ndonëse kanë kaluar më shumë se dy muaj që nga shembja e njërit segmet rrugor në kyçjen nga autostrada “Ibrahim Rugova” në magjistralen Mitrovicë – Prishtinë, askush nuk po merret me këtë punë. Së fundmi, rruga ka marrë këtë pamje...

Blindohen spitalet në Mitrovicë dhe gjithë Kosovën, dikush kërcënoi që do kryente sulm me thikë

Që nga mëngjesi i sotëm, pjesëtarët e Policisë së Kosovës janë duke bërë kontrolle të rrepta për automjetet që hyjnë në zonën e Qendrës Spitalore në Mitrovicën e Veriut. Zëvendësdrejtori i Policisë së Kosovës për Rajonin e Veriut, Besim Hoti,...

Përveç dasmat, Qeveria ndalon edhe të pamet në Kosovë

Në propozimin e Ministrisë së Shëndetësisë ndalohet që të zhvillohen të pamet, që ishin të lejuara deri tash. Sipas këtij propozimi, të ndaluara vazhdojnë të jenë grumbullimet me më shumë se 10 personave. Ky vendim i ndalon dasmat, trajnimet e homazhet,...

Vendos Qeveria: Nga nesër mbyllen kafenetë dhe nis ora policore

Qeveria e Kosovës ka vendosur që të shtrëngohen masat anti-Covid. Madje, do të kthehet edhe ora policore nga ora 22:00, shkruan "Jepi zë". Siç edhe u raportua ditë më parë, kafenetë do të mbyllen nga nesër deri më 18 prill. Ndërkohë, lejohet...

Vazhdon alarmi, 2 të vdekur dhe 25 raste vetëm në Mitrovicë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 4.718 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i...

12 mijë euro gjoba për ata që shkarkuan Basri Sejdiun

Inspektorati i Punës në Ministrinë e Punës dhe Mirëqenies Sociale, ka dënuar me nga 2 mijë euro anëtarët e Bordit Drejtues të Shërbimit Klinik Universitar të Kosovës. Siç tregon dokumenti i siguruar nga Gazeta Online ‘Reporteri.net’, arsyeja e këtij ndëshkimi...

Të fundit

Mjekja serbe vritet brutalisht nga i biri, u godit në trup e në kokë

Në faqen zyrtare të Shtëpisë Shëndetësore Bijeljina është publikuar një mesazh tronditës me rastin e vdekjes së një kolegeje. “E dashura jonë doktoreshë Dobrinka do...