Lajme

Hoxha nga Zhabari, i martuar e me dy fëmijë, gjuhet me armë nga dashnorja

Arma u shkrep edhe afër shtëpisë së një kleriku fetar në Zhabar të Mitrovicës. Pas mesnatës, një grua ka shtënë me revole pasi nuk realizoi planin e saj që kishte me hoxhën. Plani ishte për martesë, pasi ishin në lidhje, mirëpo...

Bllokohet rruga afër spitalit nga parkimet e gabuara

Dhjetëra vetura kanë bllokuar rrugën nga Gjimnazi deri tek Spitali. Siç thonë dëshmitarët, kjo po bëhet për shkak të parkimeve të gabuara nga persona që vijnë t'i marrin fëmijët në shkolla. Kështu, kolona që po krijohet po e bllokon rrugën që...

Komuna bën “filma”: Tërë verën e la të punojë, kur e mbylli lokalin shkuan për ta liruar hapësirën

Gjatë ditës së sotme Drejtoria e Inspeksionit, ka ndërmarrë një aksion për lirimin e hapësirës publike tek njëri nga lokalet i cili shtrihet përgjatë rrugës “Mbretëresha Teutë”. Lidhur me këtë aksion, zyrtarët komunal nga Drejtoria për Inspeksion, bëjnë të ditur...

Në Mitrovicë fillojnë punimet për rregullimin e shtratit të lumit Ibër

Kryetari i komunës, Agim Bahtiri, sot ka inspektuar punimet të cilat kanë filluar për realizimin e projektit për rregullimin e shtratit të lumit Ibër, i cili përveç atraksionit të vërtetë turistik, do të ofroj edhe mundësi të tjera rekreacioni...

Gjendet i vdekur kusheriri i deputetes së re të Kuvendit nga Vushtrria

Është gjetur pa shenja jete Musli Krasniqi nga fshati Begaj i komunës së Vushtrrisë, i cili ishte raportuar si person i zhdukur nga data 28 tetor. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti. Sipas tij,...

Inspektorati e ndali punën të dielën në Mitrovicë, hajrin ia sheh Vushtrria

Dyqanet e Mitrovicës iu vendoset dryri çdo të diel, e kjo po i leverdisë më së shumti dyqaneve të Vushtrrisë. Qytetarë të Mitrovicës e kanë kritikuar vendimin e Inspektoratit të Komunës, që drejtohet nga Hysni Ahmeti, lidhur me këtë vendim. "Vendimi...

Nga ora 11:00, e tërë Mitrovica pa ujë

I gjithë qyteti do të mbes pa ujë që nga ora 11:00, për shkak të disa punimeve që Ujësjellësi do të kryejë në gypin kryesor në Shipol. Sic njoftojnë ata, qyteti do të mbetet pa ujë për 4 orë, nëse...

Semaforat nuk qëndrojnë gjatë: Pak javë pasi u aktivizuan, nuk punojnë

Semaforat në kryqëzimin kryesor të qytetit sonte kanë qenë jashtë funksionit. Një qytetar ka raportuar në “Jepi zë” se ata janë të ndalur dhe po krijohen probleme në komunikacion. Vlen të theksohet se këta semaforë janë vendosur pak muaj më herët,...

Gjykata Supreme e konfirmon ankesën e LVV-së

Gjykata Supreme ka marrë vendimin në lidhje me ankesën e parashtruar nga ana e Lëvizjes Vetvendosje për numrin të votave të diasporës Publikimi i plotë nga LVV: Vendimi i Gjykatës Supreme konfirmoi ankesën e Lëvizjes VETËVENDOSJE! Sot në ora 16:19 morëm vendimin...

Në Mitrovicë organizohet fushatë vetëdijesuese kundër kancerit të gjirit

Drejtoria e Shëndetësisë në bashkëpunim me OJQ “Mundësia”, kanë mbajtur disa aktivitete të organizuara në kuadër të muajit Tetor, si muaji kundër kancerit të gjirit. Fillimisht është mbajtur një takim në Sallën e Kuvendit Komunal me karakter informues dhe vetëdijesues,...

Të fundit

E rrezikshme: Shembet “Dudi Kërrshi”, bllokohet rruga

Rruga magjistrale Mitrovicë -Zveçan është bllokuar për qarkullim. Kjo nga ndodhur nga shembja kërshit të Dudës, me ç’rast shumë gurë kanë rënë në rrugën e...