Lajme

Politika e kap edhe shkollën “Musa Hoti”, asamblisti I.T nga VV-ja bëhet drejtor

Përveç në rënien ekonomike, Pandemia si duket ka ndikuar edhe në uljen e çmimit të pazareve politike. Asamblisti i VV-së që nga audienca e "Jepi zë" njihet si I.T, është "shitur lirë" pasi, për një votë të Këshillit të partisë,...

Vrasja në Pejë, rrëfehet djali i viktimës: Arsimtari na ka rujtë me sakicë te banesa

G.K, 50-vjeç, u vra me armë zjarri dje, pak metra larg banesës së tij në Pejë. I dyshuari kryesor është Xhevdet Januzaj, ish- kujdestari i klasës së vajzës së viktimës në shkollën “Dardania” në Pejë. Arsimtari i Fizikës ishte...

Amerika paralajmëron se fatin e Sali Berishës mund ta kenë edhe politikanë të tjerë të rajonit

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë sqaruar futjen në listën e zezë të Sali Berishës dhe familjes së tij. Përmes një njoftimi të gjatë, Departamenti i Shtetit ka shpjeguar se shkaku i shpalljes “non grata” ka qenë se gjatë qeverisjes...

Ministrja i lutet mërgimtarëve: Vaksinohuni para se të vini, ne nuk kemi vaksina

Ministrja e jashtme e Kosovës, Donika Gërvalla, në një prezantim që pati të martën për publikun gjermanishtfolës, bëri të qartë se prioriteti i kryesor i qeverisë Kurti, është luftimi i pandemisë dhe i korrupsionit. Në prezantimin e saj të parë...

Mitrovicasin e kërcënon ish-dhëndri dhe “zhduket”

Një qytetar nga Mitrovica ka raportuar në polici se është kërcënuar dhe sulmuar fizikisht nga ish-dhëndri i tij. Rasti ka ndodhur mbrëmjen e së martës në rrugën “Dëshmorët e Kombit” në Mitrovicë, ndërkaq është bërë i ditur përmes raportit 24...

Kçiqi viktimë e aksionit, konfiskohen rreth 70 pajisje që prodhojnë kriptovaluta

Rreth 70 pajisje për prodhim të kriptovalutave janë konfiskuar gjatë ditës së sotme nga Policia e Kosovës. Siç mësohet, pajisjet u kapën në fshatin Kçiq dhe të njëjtat nuk kishin dokumente. Për rastin është njoftuar edhe Dogana e Kosovës. Zëdhënësi i Doganës,...

Lajm i mirë: Pas 8 ditësh hapen sallat e dasmave në Kosovë

Kryetari i Odës së Hotelierisë dhe Turizmit (OHT), Hysen Sogojeva, drejtori ekzekutiv Visar Demolli, drejtori i estradës Afrim Muqiqi, drejtori i sallave të dasmave, Driton Hoti dhe anëtari i kryesisë Hamdi Bytyqi kanë mbajtur takim me ministrin e Shëndetësisë...

E rëndë: Vritet një person në mes të ditës në një lokal

Gjatë ditës së sotme ka ndodhur një vrasje në qytetin e Pejës. Lajmin e ka bërë të ditur zëdhënësi i PK-së për Rajonin e Pejës, Fadil Gashi, i cili tha se një person i gjinisë mashkullore, ka mbetur i vrarë...

Kokaina e pastër në Mitrovicë shitet deri në 50 mijë euro ndërsa grami 70 euro

Sipas një raporti të bërë nga Iniciativa Globale Kundër Krimit Transnacional të Organizuar , çmimi i kokainës në Europë, varet nga transporti. Ndër të tjerash, thuhet se shumica e kokainës e cila hyn në Europë, e ka si pikë tranziti,...

Policia arreston hoxhën kosovar, dyshohet se dhunoi një grua që i shkoi për ndihmë

Policia e Kosovës njofton se është arrestuar një person në Fushë Kosovë pasi dyshohet se ka dhunuar një femër. Rasti ka ndodhur gjatë muajit maj, 2021. “Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që i njëjti dyshohet se ka kryer veprën...

Të fundit

Mjekja serbe vritet brutalisht nga i biri, u godit në trup e në kokë

Në faqen zyrtare të Shtëpisë Shëndetësore Bijeljina është publikuar një mesazh tronditës me rastin e vdekjes së një kolegeje. “E dashura jonë doktoreshë Dobrinka do...