Lajme

Pas një javë pushimi pas humbjes, Agim Bahtiri kthehet në Kosovë

Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, sot është kthyer në Kosovë, dhe është parë të ketë mbërritur në Aeroportin e Prishtinës. Bahtiri ka vendosur të kthehet pasi ka mbetur i tronditur nga vrasja e të riut 26-vjeçar, Albert Muja. Bahtiri në Facebook...

Sonte natën, mos harroni ta ndërroni orën

Nesër (e diel), në orën 03:00, fillon llogaritja dimërore e kohës. Akrepat e orës do të shkojnë një orë prapa, nga ora 03:00 në orën 02:00. Llogaritja dimërore e kohës fillon fundjavën e fundit të tetorit dhe zgjat deri në...

Agim Bahtiri: I pikëlluar nga vdekja e Albertit, menjëherë jam nisur për në Kosovë

I tronditur nga vrasja e të riut, Albert Muja, ka mbetur edhe kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri. Përmes një postimi në facebook, Bahtiri i ka shprehur ngushëllime të sinqerta familjes së të ndjerit, shkruan Jepi zë. I pari i komunës ka...

Ferit Idrizi: Unë do të jem kryetar i ri i Vushtrrisë, Xhafer Tahiri e di këtë

Kandidati i PDK-së për kryetar të Vushtrrisë, Ferit Idrizi, më 17 tetor doli i pari, por nuk arriti votat e mjaftueshme për të fituar pa balotazh. Në raundin e dytë që do të mbahet më 14 nëntor do të...

Qentë endacakë i vërsulen aktorit Osman Azemi

Qentë endacakë janë bërë problem për shumë qytetarë, pasi ka pasur raste që janë sulmuar. Një rast i tillë i ka ndodhur aktorit të Stupcave, Osman Azemi. Ai ka publikuar një video ku shihet se si i janë vërsulur qentë...

Policia ka identifikuar 2 persona të dyshuar për vrasjen e 26 vjeçarit në Mitrovicë

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka identifikuar dy të dyshuarit për vrasjen e 26-vjeçarit në Mitrovicë. Por, të njejtit ende gjenden në arrati. Përmes një postimi në faqen zyrtare, Policia ka bërë me dije se rrjedha hetimore është duke...

Këta janë dy të dyshuarit për vrasjen e 26-vjeçarit në Mitrovicë

Lundrim Beqiri dhe Ardit Zymberi janë dy të arratisurit e shpallur në kërkim nga Policia e Kosovës nën dyshimin për vrasjen e Albert Mujes 26-vjeç, në Mitrovicë të shtunën. Mësohet se Beqiri dhe Zymberi janë dy të dyshuarit për vrasjen...

Djali kanos babain e tij, ai e raporton në polici

Një djalë nga Malisheva ka kanosur babain e tij, e ky i fundit e ka raportuar rastin në polici. Në raportin 24 orësh të policisë thuhet se babai ka raportuar se deri tek kanosja erdhi pas një mosmarrëveshje. “Personi mashkull kosovar...

Dyshohet se në vrasjen e 26 vjeçarit në Mitrovicë, është i përfshirë një i ri që kishte kryer vrasje me kallash para 4 vitesh

Mbrëmë në lagjen Tavnik ndodhi një ngjarje e rëndë, pasi një person vdiq nga plagët e marra nga thika. I vrarë mbeti 26 vjeçari Albert Muja, nga qyteti i Mitrovices, shkruan "Jepi zë". Gazeta mëson se persona e dyshuar që po...

Vdekje e dyshimtë në Vushtrri

Një person në Vushtrri është gjetur pa shenja jete në shtëpinë e tij. Në raportin 24 orësh thuhet se njësitë përkatëse policore dhe ekipi mjekësor kanë dalë në vendin e ngjarjes ku dhe është konfirmuar vdekja e viktimës. “Raportohet se personi...

Të fundit

Mjekja serbe vritet brutalisht nga i biri, u godit në trup e në kokë

Në faqen zyrtare të Shtëpisë Shëndetësore Bijeljina është publikuar një mesazh tronditës me rastin e vdekjes së një kolegeje. “E dashura jonë doktoreshë Dobrinka do...