Lajme

Lajmi i fundit: Vdes në aksident trafiku 23 vjeçari

Një 23-vjeçar ka vdekur pas një vetaksidenti në fshatin Studeqan të Suharekës. Lajmin për Klankosova.tv e ka konfirmuar udhëheqësi i i zyrës së operatives në policinë e trafikut në Prizren, Azem Baraliu i cili tha se i riu është dërguar...

Stuhia e nxjerr lisin me rrënjë në Vushtrri

Stuhia e madhe në orët e pasdites në komunën e Vushtrrisë, saktësisht në fshatin Stanofc, ka nxjerrë një lis me rrënjë nga vendi. Sipas pamjeve që ka siguruar IndeksOnline shihet se lisi disa centimetra i trashë është rrëzuar në mes...

Mërgimtarët blenë bileta kthyese, agjencia ua dha njëkahëshe

Një agjension me seli në Pejë ka arritur të mashtrojë mbi 100 mërgimtarë duke ua marrë paratë për bileta kthyese në vendin ku jetojnë, por të njëjtit në momentin e fundit kanë kuptuar se nuk kanë rezervim për të...

Ish-oficeri britanik që shërbeu në Kosovë: Pajtohem me Osmanin e Kurtin rreth paralajmërimeve për luftë

Ish-oficeri britanik që shërbeu në Kosovë, Ade Clewlow, ka thënë se pajtohet me presidenten Vjosa Osmani si dhe kryeministrin Albin Kurti kur bëjnë paralajmërime se Serbia mund të sulmojë ushtarakisht brenda territorit të Kosovës. Ai ka vlerësuar se Osmani e...

Tmerr në Mal të Zi, të paktën 11 persona u vranë, dyshohet se ka edhe fëmijë

Një sulmues në Cetinje të Malit të Zi ka vrarë disa persona sot, raportojnë mediat lokale, duke shtuar se ishte një konflikt familjar. Sulmuesi ka mbetur i vrarë, ndërsa mes të plagosurve ka fëmijë dhe policë, shkruajnë mediat malazeze....

Në Vushtrri po “lulëzon” droga: Policia arreston dy të rinj për posedim të substancave narkotike

Në orët e mbrëmjes së datës 11 gusht 2022, policia në Vushtrri, ka arrestuar dy persona të dyshuar për veprën penale “Posedim i paautorizuar i narkotikëve, substancave psikotrope dhe analoge ”. Arrestimi i personave të dyshuar është realizuar në rrugën...

Shefqet Krasniqi: Zoti e ruajtë këtë rini e drejtoftë bashkë me këtë qeveri

Hoxha Shefqet Krasniqi në një postim në “facebook” ka thënë se pushteti aktual duhet të përmbushë premtimet dhe të shfuqizojë pjesën e udhëzimit administrativ lidhur me ndalimin e shamisë në shkolla. Krasniqi tha se Kosova banohet nga një popullatë mbi...

Në pika kufitare, sheshe e rrugë vazhdon fushata informuese për pajisje me targa “RKS”

Qeveria e Republikës së Kosovës, Ministria e Punëve të Brendshme dhe institucionet përkatëse, po vazhdojnë fushatat informuese për qytetarët për pajisje me targa “RKS”. Fushata informuese i drejtohet qytetarëve të cilët posedojnë targat “PR”, “KM”, “PZ”, “GL”, “UR”, “PE”, “DA”,...

“Pse Rexhen e VV’së po, e nuk e takove bacin Jakup”, kështu i përgjigjet Bedri Hamza Aida Dërgutit

Kryetari i Mitrovicës është lajmëruar sot nga Haga. Njoftoi se atje ka takuar ish-krerët e UÇK-së dhe ish-drejtuesit e partisë së tij, Hashim Thacin dhe Kadri Veselin. Ka takuar edhe Hysni Gucatin dhe Rexhep Selimin. Ish-nënkryetarja e Kuvendit, Aida Dërguti,...

Dy qytetarë në Skenderaj gjejnë kuletat e humbura, i çojnë në polici

Dy qytetarë të Skenderajt, në dy raste të ndara kanë gjetur para gjatë dy ditëve të fundit dhe i kanë dorëzuar ato në polici për t’i kthyer te pronarët e tyre. Sipas njoftimit të Policisë së Kosovës, dje (me datë...

Të fundit

E rrezikshme: Shembet “Dudi Kërrshi”, bllokohet rruga

Rruga magjistrale Mitrovicë -Zveçan është bllokuar për qarkullim. Kjo nga ndodhur nga shembja kërshit të Dudës, me ç’rast shumë gurë kanë rënë në rrugën e...