Lajme

Nisi perioda e re me kërcënimin e vjetër të SBASHK: 100 euro shtesa ose grevë

Sot ka nisur gjysmëvjetori i dytë për të gjithë nxënësit në territorin e Kosovës. Ndërsa Sindikata e Bashkuar Arsimit Shkencës dhe Kulturës, po paralajmëron grevë në  këtë fillim të vitit, nëse nuk i realizohen kërkesat duke kërkuar kështu shtesa...

Shpërthen muri i Trepçës, pellgu i mbetjeve industriale përfundon në lumin Ibër

Një pjesë e pellgut të mbetjeve industriale të Trepçës në Leposaviq u derdh në lumin Ibër dje vonë kur një pjesë e murit që ndante pellgun e mbetjeve nga lumi u rrëzua. Kryetari i Leposaviqit, Zoran Todic, i tha KoSSev...

Zyrtare: Që nga sonte, kafenetë dhe qendrat tregtare punojnë deri në orën 22:00

Pas propozimit të Ministrisë Shëndetësisë, Qeveria ka vendosur që të lehtësohen masat e reja kundër COVID-19. MSH ka propozuar që masat të lehtësohen për disa sektorë, duke vënë në theks edhe zgjatjen e orarit të qarkullimit në bazë të masave...

Si e tradhtoi Albin Kurti aktivistin Faruk Mujka, njeriun që i qëndroi afër për mbi 10 vjet

Këshilli i Përgjithshëm i Vetëvendosjes ka votuar sot propozimet për kandidatë për deputetë nga dega e saj në Mitrovicë. Nga katër që u futën në garën e brendshme, do të zgjidheshin dy kandidatë për t’u futur në listë, një...

Albin Kurti publikon fotografi nga Vushtrria e zonat tjera: Asfalti me të cilin partitë duan të marrin votat, u rishfaq si qilim

Kryetari i VV-së, Albin Kurti, e ka quajtur alarmuese situatën me vërshime në disa qytete të Kosovës. Duke publikuar fotografi edhe nga Vushtrria, Kurti ka thënë se kjo ka nxjerr në pah dështimet e qeverisjes 20 vjeçare, shkruan “Jepi zë”. Ndërkaq,...

Konfirmohet raportimi i “Jepi zë”: Armend Muja aderon në VV

Analisti Armend Muja ka aderuar në Lëvizjen Vetëvendosje, ku u prit nga kryetari Albin Kurti. Aderimin e Mujës e ka prezantuar Kurti, me ç’rast tha fjalë të mëdha për të, shkruan "Jepi zë". Kurti ka thënë se me Armendin njihet që...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro për shërimin e së motrës. Mirëpo, jo të gjithë po mendojnë se kjo deklaratë është e drejtë, pasi disa donatorë kanë...

Situatë alarmante: Rrëshqet dheu nga shiu, bllokohet rruga e Frashërit

Shiu i madh që ka rënë ditët e fundit, po shkakton dëme të vazhdueshme në qytetin e Mitrovicës. Pas përmbytjeve në pjesë të caktuara, shiu ka bërë që të rrëshqet dhe nga Bairi dhe të bllokojë një rrugë, shkruan “Jepi...

Si e kapi VV-ja Trepçën: Kryeshefi që ngriti në pozitë zyrtarin e VV-së, është familjar i kryetarit të degës në Vushtrri

 Lëvizja Vetëvendosje duket se ka nisur “ta lëshojë dorën” në punësime, e së fundmi edhe në gradime me karakter nepotist. Siç raportoi sot “Jepi zë”, zyrtari i VV-së Burim Hajdini u bë drejtor vetëm disa javë pasi u anëtarësua...

“Shisha bar” punonte pas orës 20:00 dhe bënte zhurmë, Inspektorati ia vendos dryrin

Drejtoria e Inspekcionit në bashkëpunim me Policinë e Kosovës sonte kanë kryer kontrolle inspektuese sipas detyrës zyrtare në disa lokale të natës në Mitrovicë. Qëlllimi i këtyre inspektimeve kishte të bëjë me respektimin e vendimit për ushtrimin e veprimtarisë deri...

Të fundit

15 vjeçari nga Gjermania, që punoi në zyrën e Merkel, anëtarësohet në LDK

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka mirëpritur 15 vjeçarin nga Gjermania, Leonard Mulaku. Kryetari Mustafa i uroi mirëseardhje Leonardit i...
- Advertisement -

Nisi perioda e re me kërcënimin e vjetër të SBASHK: 100 euro shtesa ose grevë

Sot ka nisur gjysmëvjetori i dytë për të gjithë nxënësit në territorin e Kosovës. Ndërsa Sindikata e Bashkuar Arsimit Shkencës dhe Kulturës, po paralajmëron...

E rëndë: Kosovarin 15 vjeç e therin me thikë, vdes në vend

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në lagjen “Bajram Curri” të Prizrenit, ku ka mbetur i vdekur një 15-vjeçar. Disa të mitur,...

Shpërthen muri i Trepçës, pellgu i mbetjeve industriale përfundon në lumin Ibër

Një pjesë e pellgut të mbetjeve industriale të Trepçës në Leposaviq u derdh në lumin Ibër dje vonë kur një pjesë e murit që...

Vushtrriasi Menduh Abazi, aderimi i PDK-së që u prit me më së shumti përkrahje

Partia Demokratike e Kosovës, ka prezantuar si prurje të reja shumë figura të njohura, të cilat u pritën nga kandidati për kryeministër, Enver Hoxhaj. Mirëpo...