Lajme

Vritet me thikë 26-vjeçari kosovar

E.M., rreth moshës 26-vjeçare, ka vdekur si pasojë e plagëve të marra nga mjeti mprehtë-thika. Sulmi me thikë ka ardhë pas një përleshjeje, ku të përfshirë ishin edhe dy persona. Ngjarja ndodhi sot para orës 15:00 në lagjen “Fidanishte” në...

A do të paguhet me tarifë të shtrenjtë fatura e rrymës për muajin janar?

Fatura e muajit janar s’do të ndikohet nga rritja e çmimit të energjisë, edhe nëse miratohen tarifat e reja. Konsumatorët që shpenzojnë mbi 600 kWh energji elektrike do të pagujnë më shtrenjtë prej faturës së muajit shkurt. Një gjë të tillë...

Policia arreston një 83 vjeçar në Skënderaj

Stacioni Policor Skenderaj është duke realizuar edhe ekzekutimin e urdhëresave të lëshuara nga gjykata. Sot me datë 20.01.2022, rreth orës 14:00, në fshatin Polac-Skenderaj, është arrestuar i dyshuari B.V., 83 vjeçar shtetas i Republikës së Kosovës, ndaj të cilit Gjykata...

Vazhdon gjendja alarmuese, një i vdekur dhe mbi 2700 të infektuar vetëm sot

Numër rekord i rasteve me koronavirus janë konfirmuar sot në Kosovë. Ministria e e Shëndetësisë njofton për një tē vdekur dhe 2.708 të infektuar në 24 orët e fundit. Këto shifra kanë dalë nga 10.833 mostra sa janë testuar gjithsej. Ministria e...

Vendos Qeveria, ndryshohen masat ndaj virusi

Gjatë ditës së sotme, është mbajtur mbledhja e Komitetit për koordinim dhe vlerësimin e situatës epidemiologjike lidhur me COVID-19 në Kosovë. Siç ishte paralajmëruar, në këtë takim ishte planifikuar diskutimi i mundësisë për vendosjen e masave të reja pas rritjes...

Nëse FSK niset drejt veriut, ushtria serbe do të reagojë

Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë së Serbisë, gjenerali Milan Mojsiloviq, ka kërcënuar me veprime  në rast se FSK-ja patrullon në veri. Mojsiloviq për mediat serbe ka thënë se në raste të tilla Ushtria serbe do të reagojë. “Nuk e...

Bill Gates ka bërë gati planin “për të eliminuar COVID-in në gjithë botën”

Bill Gates ka njoftuar në blogun e tij planet që fondacioni i tij do të realizojë në periudhën afatmesme. Në këtë publikim, Gates nënvizon se Omicron “ka çuar në një numër rekord të rasteve dhe shtrimeve në spital në...

Shkarkohet drejtori i përgjithshëm i RTK-së

Në Radio Televizionin e Kosovës është mbajtur një mbledhje e bordit. Burime bëjnë me dije se është marrë vendim që të shkarkohet drejtori i përgjithshëm i RTK-së, Ngadhnjim Kastrati. Kurse, ushtrues detyre është emëruar Shkumbin Ahmetgjekaj.

Shifra alarmante me Covid, pritet të shkurtohet orari i kafeneve dhe zgjatet ora policore

Shifrat e larta të rasteve pozitive me COVID-19 që janë regjistruar ditëve të fundit në Kosovë pritet të shtyejnë institucionet në ndryshimin e masave. Faik Hoti, nga Ministria e Shëndetësisë thotë se rritja e numrit të rasteve të infektimit favorizon...

Pamje të reja nga aksidenti ku u lënduan 2 policë e 2 vajza, vetura u bë “kërrsh”

Katër persona kishin mbetur të lënduar në një aksident që dyshohet të jetë shkaktuar nga policia në Shupkovc të Mitrovicës. Në mesin e tyre ishin edhe dy policë që kishin hyrë në kah të kundërt në rrugën që është njëkahore...

Të fundit

- Reklama -

Policia arreston një 83 vjeçar në Skënderaj

Stacioni Policor Skenderaj është duke realizuar edhe ekzekutimin e urdhëresave të lëshuara nga gjykata. Sot me datë 20.01.2022, rreth orës 14:00, në fshatin Polac-Skenderaj, është...