Kronikë

Hajni e ndjek gruan mitrovicase deri në katin e 4-të, ia grabit paratë dhe ikën

Prokuroria Themelore në Mitrovicë ka nisur hetimet për një rast të grabitjes që ka ndodhur mbrëmë, në rrugën “Isa Boletini”, në Mitrovicë, pas denoncimit të një 30-vjeçareje. Ngjarja dyshohet se ka ndodhur në banesën e viktimës, e cila u terrorizua...

Mitrovicasja ia sheh burrit fotografinë e një gruaje në telefon, tenton të largohet nga shtëpia – e rrah kunata

Prokuroria Themelore në Mitrovicë ka nisur hetimet për një rast të dhunës në familje që ka ndodhur gjatë ditës së djeshme, në rrugën “Ukshin Kovaqica“. Sinjali mëson se rasti është raportuar nga një 32-vjeçare e cila e ka njoftuar Policinë...

E rëndë: Aksidentohet rëndë një minator i Trepçës, bie 50 metra në humnerë – u rrotullua mbi 20 herë

Një aksident i rëndë ka ndodhur parmbrëmë në rrugën Mitrovicë-Bajgorë, saktësisht mbi ndërtesën e Flotacionit, rreth orës 23:00. Një minator i ri i Trepcës, V. Maloku, ka përfunduar në humnerë 50 metërshe afër një ure, shkruan "Jepi zë". Ai për Gazetën...

Mitrovicasi nxehet nga rakia, nxjerr armën dhe gjuan 3 herë në kafe

Një person nga Mitrovica mbrëmë në ora 03:00 pas mesnate ka shtënë me armë në drejtim të dyshemesë së një lokali, tri herë radhazi. Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Dëshmorët e Kombit”, në Shipol të Mitrovicës. Siç njofton Policia e Kosovës,...

Taksiratlia” pa patentë shofer aksidentohet me veturën e policisë

Mbrëmë rreth orës 20:00 ka ndodhur një aksident trafiku në mes të një veture civile dhe një automjeti të Policisë, në Hajvali. Ajo që e bën më të pazakontë këtë aksident rezulton të jetë tentativa e shoferit të veturës civile...

“Ti prapë po m’çon n’burg pa faj, i kam njerëzit e fortë – s’ki me punu mo ti”/ Kërcënohet polici i Kosovës

Një zyrtar policor është kërcënuar gjatë ditës së djeshme në stacion policor, nga një person që ishte nën masën e ndalimit lidhur me një rast për të cilin dyshohej. Gjithçka dyshohet se nisi nga mllefi i të dyshuarit për arrestimin...

Vjehrri shtynë nusen, përfundojnë të dy në Policinë e Kosovës

Në Prizren dje ka ndodhur një incident brenda një familje në rrugën “Bushatlinjët”. Një zënkë mes nuses dhe vjehrrit 68-vjeçar për pak sa nuk eskaloi. Ngjarja ka ndodhur pas një debati verbal, pas të cilit 68-vjeçari e ka shtyrë nusen dhe...

E rëndë: Nëna gjen pa shenja jete djalin 22-vjeçar në banjon e shtëpisë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në një familje në rrugën “Tahir Zaimi” në Prishtinë. Një i ri 22-vjeçar është gjetur pa shenja jete nga nëna e tij në banjon e shtëpisë. Policia dhe Autoambulanca kanë dalë në...

Mori mbi 41 mijë euro duke i mashtruar qytetarët për termin të vizave, arrestohet nga Policia e Kosovës

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka identifikuar dhe arrestuar personin e dyshuar me inicialet A.B., 28-vjeçar, pasi që i njëjti nga muaji dhjetor e deri në muajin maj të këtij viti, i kishte mashtruar 12 persona...

E frikshme: Një person afrohet me kombi tek një market dhe u nxjerr armën punëtorëve

Të dielën e 19 qershorit pak para mesnatës, në Pejë ka ndodhur një zënkë verbale, ku njëri nga të përfshirët ka nxjerrë armën dhe ia ka drejtuar tjetrit. KALLXO.com ka siguruar pamjet e kamerave të sigurisë, ku shihet se një...

Të fundit