Kronikë

3 shqiptarë kapen nga Policia me 281 breshka

Pjesëtarët e Ministrisë së Punëve të Brendshme, Njësiti për Shuarjen e Krimit Mjedisor dhe Mbrojtjen e Mjedisit, në bashkëpunim me Drejtorinë e Policisë së Vranjës, kanë gjetur 281 breshka. Në territorin e Bujanocit, policia ndaloi një veturë në të cilën...

Arrestohen dy persona për plagosjen e dy policëve në Skënderaj

  Policia e ka konfirmuar plagosjen e dy zyrtarëve të saj në Skenderaj rreth mesnatës Lidhur me rastin janë arrestuar dy persona derisa dy të tjerë janë në kërkim. Sipas njoftimit njëri nga policët ka marrë plagë nga arma e zjarrit derisa...

Aksion i madh policor për të arrestuar Nuredin Lushtakun, dyshohet se plagosi dy policë

Një aksion i madh policor ka nisur pas mesnatës për të arrestuar ish-nënkryetarin e Komunës së Skënderajt e UÇK-së, Nuredin Lushtakun, vëllezërit e djemtë e tij. Ata dyshohen që sulmuan dy pjesëtarë të Policisë në Skënderaj, duke i bërë për...

Dy policët në Skënderaj u plagosën për një tiketë trafiku

Dy policë kosovarë dyshohet të jenë plagosur sonte në Skënderaj. "Jepi zë" mëson se, sipas dëshmitarëve, ngjarja ka ndodhur rreth orës 00:15 të mbrëmjes së sotme. Gazeta mëson se njëri zyrtar është goditur në kokë, ndërsa tjetri në trup. Siç mësohet, gjithçka...

E rëndë: Plagosen dy policë në Skënderaj, njëri u qëllua në kokë

Dy policë kosovarë dyshohet të jenë plagosur sonte në Skënderaj. "Jepi zë" mëson se, sipas dëshmitarëve, ngjarja ka ndodhur rreth orës 00:15 të mbrëmjes së sotme. Gazeta mëson se njëri zyrtar është goditur në kokë, ndërsa tjetri në trup. Në vendin e...

Ky është mitrovicasi që u paraqit se ka kontakt me zyrtarë të AKI-së dhe ia kërkoi një personit 2 mijë euro

Policia e Kosovës ka arrestuar gjatë ditës së djeshme një person të dyshuar për veprën penale ‘Mashtrim në tentativë’. Mësohet se i njëjti është paraqitur se ka kontakt me zyrtarë të AKI-së dhe ia ka kërkuar një personi 2 mijë...

Policia në veri gjen një laborator me pajisje në vlerë 250 mijë euro, i gatshëm për kultivimin e kanabisit

Ky është pronari i objektit të laboratorit të drogës që u shkatërrua në Veri 02/07/2022 02 Press Një laborator për prodhimin e substancave narkotike është shkatërruar nga Policia e Kosovës të premten në Leshak të Leposaviqit. Vlera e pajisjeve që u gjeten...

Kosovarët nuk po dinë t’i vozisin trotinetët elektrikë, aksidente të shumta me lëndime

Mjeku kosovar, Besnik Ibishi, ka shpërndarë një apel të kolegut të tij Dr.Lavdrim Agushi, i cili u ka kërkuar prindërve kosovarë që të kenë kujdes, meqë vetëm në kujdestarinë e mbrëmshme janë trajtuar katër persona me lëndime serioze si...

Mitrovicë: Gjykata merr vendim për 24-vjeçarin që goditi me çekan një person

Gjykata Themelore në Mitrovicë i ka caktuar masën e sigurisë personit që dyshohet për vrasjen në tentativë ndaj një 34-vjeçari në Mitrovicën e Veriut. Bëhet e ditur nga sinjali se gjyqtari i procedurës paraprake ka nxjerrë aktvendim për caktimin e...

Mitrovicasi kërcënohet me mesazh: Hek dorë prej k*rvës më të madhe, se të kushton me jetë

Një i ri nga Mitrovica ka denoncuar në Polici një rast të kanosjes, pasi ka pranuar në telefonin e tij disa mesazhe kërcënuese nga një person i panjohur. Sinjali mëson se gjithçka ka ndodhur mëngjesin e djeshëm, kur 25-vjeçari teksa...

Të fundit