Kronikë

Edhe Torcida ndihmon vëllezerit nga Shqipëria

  Publikimi i plotë nga Torcida? Tashmë jemi në pikën grumbulluese ne sheshin Mehë Uka,ku ftojm edhe tjerë qytetarë te kontribojn me qfardo qoftë, veshmbathje ,batanije, mjete financiare etj. Për Vllezërit tanë ??

Mitrovicasi ofron ndihmë për 4 familje nga Shqipëria: Fjetje dhe bukë pa asnjë cent

Një mitrovicas ka shprehur gatishmëri për të ndihmuar të prekurit nga tërmeti. Gani Gërxhaliu ka thënë se ofron strehim për katër familje, duke përfshirë edhe bukë. Postimi i plotë: Ofroj strehim për 4(katër)familje nga Shqipëria! Familjet të cilat vijnë tek un,do të kenë...

Punimet për rregullimin e shtratit të lumit “Ibër” dhe “Sitnica”, po vazhdojnë me intensitet të lartë

Drejtori për Shërbime Publike dhe Infrastrukturë, Naser Muja, ka dalur për të parë për së afërmi punimet të cilat janë duke u zhvilluar për rregullimin e shtratit të lumit “Ibër” dhe “Sitnica”. Drejtori Muja, gjatë inspektimit është shprehur mjaft i...

Agim Bahtiri ndan 2 mijë euro për të ndihmuar të prekurit nga tërmeti në Shqipëri

Komuna e Mitrovicës njofton se ka ndarë 2 mijë euro nga buxheti i saj për t’i ndihmuar Shqipërisë, pas tërmetit të fuqishëm që ka ndodhur sot në orët e hershme të mëngjesit. Kryetari i komunës, Agim Bahtiri, tha se vendimi...

FSK-ja niset për t’i dalë në ndihmë Republikës së Shqipërisë

Pas marrjes së urdhrit nga Komandanti i Forcës së Sigurisë të Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Rrahman Rama, një kontingjent i Taskë Forcës së Regjimentit të Mbrojtjes Civile të Gardës Kombëtare të FSK-së, për kërkim-shpëtim urban, i pajisur me mjetet teknike...

Përleshen 2 punëtorë të Qendrës për Punë Sociale në Mitrovicë

Dy punëtorë të Qendrës për Punë Sociale janë përleshur verbalisht sot. Policia ka njoftuar se është hapur rast që po cilësohet si “sulm verbal”. Sipas Policisë, të përfshirë në këtë incident janë personat me iniciale S.P. dhe F.Th.

Këta 2 persona po kërkohen nga Policia për vrasjen e Oliver Ivanovic

Dy persona ende të paidentifikuar për policinë po kërkohen nga ana e këtyre të fundit. Duke shpërndarë fotografitë e të dyshuarve policia ka kërkuar ndihmën e qytetarëve për identifikimin e tyre.Me anë të një njoftimi thuhet se në vazhdën e...

Pikturat e mitrovicasit Kushtrim Istrefi pushtojnë Gjermaninë

Tri qytete gjermane kanë pritur krijimtarinë e piktorit nga Mitrovica, Kushtrim Istrefi, veprat e të cilit u shfaqën brenda 3 muajve tek mijëra persona. Fillimisht qyteti i Kolnit u bë nikoqir i pikturave të tij, ku Istrefi ekspozoi ato më...

Marketet e Mitrovicës të mbushura me produkte të prishura, Inspektorati në gjumë

Nëpër marketet e Mitrovicës për çdo ditë po hasen produkte pa afat, e madje edhe të prishura dhe me krimba. Dje dhe sot “Jepi zë” ka raportuar për dy raste, të cilat janë adresuar nga qytetarët. Mirëpo, Inspektorati i Komunës së...

Policia e Kosovës aksion ndaj bastorexhive, Mitrovica në thumb

Një aksion i Policisë së Kosovës ka nisur gjatë kësaj mbrëmje një aksion ndaj lojërave të fatit, i cili po vazhdon akoma. Policia e kanë konfirmuar rastin, mirëpo ata thonë se deri tani mund të flasin vetëm për operacionin në...

Të fundit