Kronikë

E rëndë: Kosovarin 15 vjeç e therin me thikë, vdes në vend

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në lagjen “Bajram Curri” të Prizrenit, ku ka mbetur i vdekur një 15-vjeçar. Disa të mitur, nxënës të shkollës së mesme të mjekësisë, “Luciono Motroni” janë përleshur në mes vete, ku...

Djaloshi që vodhi “Viva Fresh” ishte vetëm 10 vjeçar: Me armë lodër kërcënoi rojen dhe iku me shokët 13 dhe 15 vjeçarë

Një vjedhje e pazakontë ka ndodhur dje në Fushë Kosovë. Aty disa të mitur kanë kryer grabitje në Viva Fresh që ndodhet në rrugën “Daradania” në Fushë Kosovë. Reporteri.net merr vesh se  njëri nga ta është vetëm 10 vjeçar. Ai së...

E rëndë: Kosovari rrah nënën dhe e përzë nga shtëpia – ajo përfundon në spital

Të enjten është arrestuar një person i cili dyshohet të ketë rrahur nënën e tij, dhe më pas ta ketë përzënë nga shtëpia atë dhe vëllanë e vet. “Është arrestuar i dyshuari mashkull  kosovar pasi që dyshohet se kishte ushtruar dhunë...

Mërgimtari që vrau gjithë familjen në Kosovë, 8 plumba ia dha vetëm gruas

Një vrasje e katërfishtë ka ndodhur në fshatin Pozheran të Komunës së Vitisë, rreth një javë më parë, ku një burrë ka vrarë gruan dhe dy djemtë e tij, pastaj veten. Arsyeja që çoi deri tek vrasja është një konflikt...

E rëndë: Shpërthim i fortë në një lokal, mbi 30 kosovarë në spital

Në një restorant në lagjen “The village” në Ferizaj, është raportuar për një shpërthim. Lajmin e ka konfirmuar major Qazim Reka. Reka ka thënë se deri te shpërthimi ka ardhur si pasojë e një bombole gazi. Reka nuk ka dhënë detaje...

Ky është 24 vjeçari kosovar që vdiq mbrëmë në aksidentin e tmerrshëm

Një person ka mbetur i vdekur si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur sonte rreth orës 20:30 në fshatin Arllat në rrugën rajonale për Malishevë. Zëdhënësja i Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora ka konfirmuar aksidentin e...

I riu nga Deçani me lot në sy: Nazlija në takimin e fundit më tha se bashkë do t’ia dalim

19 vjeçarja Nazlije Sherifi ka vdekur dje pas një sëmundje të rëndë. Asaj i duhej transplanti i veshkës, të cilën vendosi të ja dhuroj i riu nga Deçani, Valmir Aliçkaj. Por dita ditës gjendja e saj shëndetësore veçse u keqësua....

I riu kosovar kreu vjedhje, por babai e rrah e bën për spital

Një i ri nga Prizreni kishe kryer një vjedhje. Por ndëshkimin nuk e mori nga organet e drejtësisë, por nga babai i tij i cili e rrahu dhe e bëri për spital Lajmin e ka bërë të ditur Policia e...

Mëngjes i frikshëm: 5 aksidente për pak orë në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë

15 persona kanë pësuar lëndime trupore, si pasojë e pesë aksidenteve në komunikacion që kanë ndodhur mëngjesin e sotëm në rrugën Prishtinë-Mitrovicë, saktësisht në fshatin Shkabaj. Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Agron Borovci, ka bërë të ditur se në aksidente...

E turpshme: I thyhet vetura mërgimtarit sapo hyri në Kosovë, i vidhen gjëra me vlerë

Një mërgimtar që erdhi mbrëmë në Kosovë, e ka pësuar që në të hyrë të vendlindjes. Në Merdare, hajnat i thyen veturën dhe i vodhën disa gjëra me vlerë, shkruan “Jepi zë”. Rastin e ka konfirmuar Policia, dhe bëhet fjalë për...

Të fundit

Nisi perioda e re me kërcënimin e vjetër të SBASHK: 100 euro shtesa ose grevë

Sot ka nisur gjysmëvjetori i dytë për të gjithë nxënësit në territorin e Kosovës. Ndërsa Sindikata e Bashkuar Arsimit...
- Advertisement -

E rëndë: Kosovarin 15 vjeç e therin me thikë, vdes në vend

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në lagjen “Bajram Curri” të Prizrenit, ku ka mbetur i vdekur një 15-vjeçar. Disa të mitur,...

Shpërthen muri i Trepçës, pellgu i mbetjeve industriale përfundon në lumin Ibër

Një pjesë e pellgut të mbetjeve industriale të Trepçës në Leposaviq u derdh në lumin Ibër dje vonë kur një pjesë e murit që...

Vushtrriasi Menduh Abazi, aderimi i PDK-së që u prit me më së shumti përkrahje

Partia Demokratike e Kosovës, ka prezantuar si prurje të reja shumë figura të njohura, të cilat u pritën nga kandidati për kryeministër, Enver Hoxhaj. Mirëpo...

Rrëfimi i doktorit për Rrustem Musën: E telefonova në 12 të natës, ma shpëtoi babën 

Doktori nga Mitrovica, Gazmend Arifi, ka rrëfyer një rast të cilin e kishte pasur me prindin e tij, dhe sfidat nëpër të cilat kishte...