Krejt Kosova

Grushta e kapje fyti: Molliqaj e Abazi u rrahën si në filma pas debatit

Kanë dalë pamjet e rrahjes mes kandidatëve për deputetë, Dardan Molliqaj dhe Haki Abazi e cila ndodhi rreth tri javë më parë në Fushë Kosovë. Përfaqësuesit e PSD-së dhe VV-së ishin përfshirë në përleshje fizike, pas një debati televiziv i...

Mësuesi nga Ferizaji e godet me shuplaka nxënësin në orë të mësimit

Një mesues nga fshati Greme e Komunës së Ferizaj shihet duke e rrahur në orë të mësimit një nxënës me shuplaka. Në një video që ka siguruar Express, ka bërë të ditur se bëhet fjalë për shkollën fillore “Enver Topalli”...

Prej sot, kush ka armë pa leje dënohet me 500 euro

Sot skadon afati për legalizimin e armëve pa leje në Kosovë. Të dhënat zyrtare tregojnë se një ditë para mbylljes së afatit numri i kërkesave për legalizim është tejet i vogël. Zyrtarë të Ministrisë së Punëve të Brendshme thonë se...

Arrestohen katër persona për drogë në Prizren, konfiskohen mbi 22 mijë euro

Katër persona janë arrestuar në Prizren për posedim të paautorizuar të narkotikëve. Sipas Policisë, gjatë kontrollit në vendin e ngjarjes janë gjetur dhe janë konfiskuar para 10.700 euro dhe gjatë bastisjes se në shtëpitë e të dyshuarve janë sekuestruar përkohësisht...

​Anketa e KosovaPress: PDK, partia e parë në zgjedhjet e 6 tetorit

Numri i votuesve në anketën e KosovaPress vijon e rritet e kështu ka ndryshime edhe në renditjen e partive politike në pyetjen se kush do të jetë fituesi i zgjedhjeve të parakohshme të 6 tetorit. Votuesit deri në paraditen e...

Ka vdekur e mitura që u shkel nga treni në Klinë, trupi akoma ka mbetur në rrugë

Vajza që është goditur nga treni në mesditën e sotme në Klinë ka vdekur. Vdekjen e viktimës e kanë konfirmuar nga Prokuroria Themelore e Pejës. Shkodran Nikçi, zëdhënës i Prokurorisë së Pejës, ka thënë se viktima ka ndërruar jetë si pasojë...

Të fundit

- Reklama -