Krejt Kosova

Dy shqiptarë po vinin nga Gjermania nëpër Serbi, disa persona me kallash i plaçkitën 10000 euro

Në orët hershme të mëngjesit në autostradën Nish – Vranjë janë ndaluar dy shqiptarë me një veturë me targa të Gjermanisë, ndërsa u janë vjedhur 10 mijë euro. Siç raporton gazeta serbe “Blic”, sulmin e kanë bërë disa persona që...

Shifra dëshpëruese: Mbi 48% e kosovarëve të gatshëm të largohen nga vendi

Saktësisht 48.4 për qind e qytetarëve të Kosovës janë të gatshëm të largohen nga vendi, bazuar në një anketë të Grupit për Studime Juridike dhe Politike. Duke u bazuar në të dhënat e anketës me 1065 qytetarë në shtrirje në...

Ish-kandidatja e VV-së për deputete: Kush e bon për spital Valon Sylën, 500 euro i ka prej meje

Gazetari Valon Syla u sulmua gjatë ditës së djeshme në pikë të ditës në lagjen “Pejton” të kryeqytetit. Sulmi lidhet me punën e tij si gazetar. Pro sulmit të tij është shprehur ish-kandidatja e Vetëvendosjes për deputete, Valbonë Bajrami. Bajrami përmes...

Skender Hyseni e sulmon ashpër Albin Kurtin, e quan populist

Anëtari i kryesisë së LDK-së, Skender Hyseni, teksa ka shkruar për 31 vjetorin e themelimit të LDK-së, ka sulmuar ashpër kundërshtarët e tij politikë. Hyseni ka shkruar se pa një LDK të angazhuar Kosova nuk do jetë kurrë ajo që...

Bedri Hamza tregon nëse do të jetë kandidat për kryeministër

Enver Hoxhaj dhe Bedri Hamza janë dy emrat që aktualisht lakohen për kandidat për kryeministër nga PDK. Por kjo parti ende nuk ka marrë një vendim përfundimtar se cili prej tyre do të jetë kandidat për kryeministër dhe bartës i...

Zbulohen disa nga masat e reja të Qeverisë, zgjatet orari i lëvizjes dhe puna e kafeneve

Kryeministri Hoti do të prezantojë sot masat e reja në një konferencë shtypi. Mediat po raportojnë se disa nga masat e reja që do të hyjnë në fuqi që nga nesër, zgjasin orarin e lëvizajes dhe do të vlejë në...

Gjykata Kushtetuese ia ndalon Albin Kurtit që të kandidojë në zgjedhje

Ehat Miftaraj nga Instituti i Kosovës për Drejtësi (IKD) ka thënë se vendimi i Gjykatës Kushtetuese ua pamundëson Albin Kurtit, Albulena Haxhiut, Donika Kadaj-Bujupit, Faton Topallit e shumë të tjerëve që ishin dënuar për vepra penale dhe me kusht,...

Kontrolloni llogaritë në banka, paratë e Trustit kanë dalur

Fondi i Kursimeve Pensionale ka bërë të ditur që sot do të fillojë ekzekutimin e pagesave të 10% të për personat që kanë aplikuar më datën 11 dhjetor. E tashmë paratë e Trustit kanë filluar që të dalin në xhirollogaritë...

ZYRTARE: Sot dalin paratë e 10% të TRUST-it

Fondi i Kursimeve Pensionale i Kosovës ka njoftuar se sot do të nis ekzekutimi i parave për qytetarët që kanë aplikuar për 10%. Njoftimi i plotë: Ekzekutimi i pagesave për 10%-shin Të nderuar kontribuues, pas përpjekjeve maksimale nga stafi i Trustit, që pagesat...

Vetëm për 2 ditë të fundjavës, erdhën mbi 70 mijë mërgimtarë

Pavarësisht situatës me pandeminë COVID-19, ku shumë vende të Evropës kanë hyrë në izolim, kjo nuk i ka ndaluar shumë bashkatdhetarët që të vijnë në Kosovë për festat e fundvitit. Fluks i madh i tyre është vërejtur edhe gjatë dy...

Të fundit

Adriana Matoshi e gatshme të bëjë foto nudo para kandidatit të LDK-së nga Mitrovica

Kandidati për deputet nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Fahredin Spahija, i cili është edhe fotograf, ka thënë se do...
- Advertisement -

Kjo është nëna nga Kosova që lindi trenjakë në Zvicër, mori vëmendjen e zviceranëve

Ardiana Alijaj është nëna e cila lindi trinjakë në orët e para të vitit 2021, duke u bërë kështu një ndër gratë e para...

“Se vdiq edhe zemra jem pa ty”, fjalët prekëse të babait të 15 vjeçarit kosovar që u vra me thikë

Dje rreth orës 10:10, në afërsi të shkollave që ndodhen në lagjen “Bajram Curri” në Prizren, ka ndodhur një incident i rëndë me ç’rast...

15 vjeçari nga Gjermania, që punoi në zyrën e Merkel, anëtarësohet në LDK

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka mirëpritur 15 vjeçarin nga Gjermania, Leonard Mulaku. Kryetari Mustafa i uroi mirëseardhje Leonardit i cili ka ardhur dje nga...

Nisi perioda e re me kërcënimin e vjetër të SBASHK: 100 euro shtesa ose grevë

Sot ka nisur gjysmëvjetori i dytë për të gjithë nxënësit në territorin e Kosovës. Ndërsa Sindikata e Bashkuar Arsimit Shkencës dhe Kulturës, po paralajmëron...