Krejt Kosova

E rëndë: Kosovari rrah nënën dhe e përzë nga shtëpia – ajo përfundon në spital

Të enjten është arrestuar një person i cili dyshohet të ketë rrahur nënën e tij, dhe më pas ta ketë përzënë nga shtëpia atë dhe vëllanë e vet. “Është arrestuar i dyshuari mashkull  kosovar pasi që dyshohet se kishte ushtruar dhunë...

Zyrtare: Albin Kurti nuk mund të garojë në zgjedhje

Gjykata Kushtetuese e Kosovës ka publikuar aktgjykimin e plotë lidhur me votimin e Qeverisë së Kosovës, të udhëhequr nga Avdullah Hoti. Pas këtij vendimi të plotë, tashmë i është hapur rruga presidentes Vjosa Osmani për ta shpërbërë Kuvendin dhe të...

Ardian Kastrati pas aderimit: Kur PDK nuk është në pushtet, as rrymë nuk po ka

Ardian Kastrati, i njohur si analist, nga sot i është bashkuar Partisë Demokratike të Kosovës. Kastrati pas aderimit në PDK ka deklaruar se ka aderuar në këtë parti pasi nuk ka mundur të rrijë indiferent karshi situatës që po kalon...

Kamera e kap një burrë duke rrahur gruan publikisht, teksa e nxirrte me karrocë nga QKUK-ja

Një shpërthim në Ferizaj ka lënduar mbi 40 persona, disa prej të cilësve po trajtohen në Emergjencën e QKUK-së. Kjo gjë ka ngjallur interesimin e mediave, të cilat po qëndrojnë në oborrin e Emergjencës që prej orës 17:00. Gazetarët po përcjellin...

E rëndë: Shpërthim i fortë në një lokal, mbi 30 kosovarë në spital

Në një restorant në lagjen “The village” në Ferizaj, është raportuar për një shpërthim. Lajmin e ka konfirmuar major Qazim Reka. Reka ka thënë se deri te shpërthimi ka ardhur si pasojë e një bombole gazi. Reka nuk ka dhënë detaje...

Ky është 24 vjeçari kosovar që vdiq mbrëmë në aksidentin e tmerrshëm

Një person ka mbetur i vdekur si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur sonte rreth orës 20:30 në fshatin Arllat në rrugën rajonale për Malishevë. Zëdhënësja i Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora ka konfirmuar aksidentin e...

Albin Kurti lideri më i pëlqyer në Facebook

Viti 2020 ishte padyshim një vit i vështirë për të gjithë, por edhe me jo pak zhvillime interesante në Kosovë. Dardha Solutions ka publikuar renditjen e faqeve të politikanëve kosovarë në Facebook sipas aktivitetit për vitin 2020, bazuar në të...

I riu kosovar kreu vjedhje, por babai e rrah e bën për spital

Një i ri nga Prizreni kishe kryer një vjedhje. Por ndëshkimin nuk e mori nga organet e drejtësisë, por nga babai i tij i cili e rrahu dhe e bëri për spital Lajmin e ka bërë të ditur Policia e...

Lushtaku: PO koalicion me VV-në, por pa Albin Kurtin

Partia Demokratike e Kosovës, e ka përjashtuar mundësinë e koalicionit parazgjedhor me Lëvizjen Vetëvendosje, dhe Nismën Socialdemokrate. Kjo për arsye se kjo parti ka vendosur të garojë e vetme në zgjedhjet e ardhshme. Kështu ka thënë nënkryetari i PDK-së, Sami...

Mërgimtari thotë se u mashtrua në Aeroportin e Prishtinës: U detyrua të blejë një maskë 2 euro

Një mërgimtar thotë që është mashtruar, dhe është obliguar te blejë maskën 2 euro në Aeroportin e Prishtinës. Qytetari Besim Bublica ka thënë se me t'u kthyer nga Kosova për në Basel (Zvicër) ku jeton, të dielen në Aeroportin e...

Të fundit

Adriana Matoshi e gatshme të bëjë foto nudo para kandidatit të LDK-së nga Mitrovica

Kandidati për deputet nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Fahredin Spahija, i cili është edhe fotograf, ka thënë se do...
- Advertisement -

Kjo është nëna nga Kosova që lindi trenjakë në Zvicër, mori vëmendjen e zviceranëve

Ardiana Alijaj është nëna e cila lindi trinjakë në orët e para të vitit 2021, duke u bërë kështu një ndër gratë e para...

“Se vdiq edhe zemra jem pa ty”, fjalët prekëse të babait të 15 vjeçarit kosovar që u vra me thikë

Dje rreth orës 10:10, në afërsi të shkollave që ndodhen në lagjen “Bajram Curri” në Prizren, ka ndodhur një incident i rëndë me ç’rast...

15 vjeçari nga Gjermania, që punoi në zyrën e Merkel, anëtarësohet në LDK

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka mirëpritur 15 vjeçarin nga Gjermania, Leonard Mulaku. Kryetari Mustafa i uroi mirëseardhje Leonardit i cili ka ardhur dje nga...

Nisi perioda e re me kërcënimin e vjetër të SBASHK: 100 euro shtesa ose grevë

Sot ka nisur gjysmëvjetori i dytë për të gjithë nxënësit në territorin e Kosovës. Ndërsa Sindikata e Bashkuar Arsimit Shkencës dhe Kulturës, po paralajmëron...