Krejt Kosova

Komuna e fsheh që konfiskoi mish në një mishtore të njohur të qytetit

Para disa ditësh në orët e mëngjesit, Inspektorati ka konfiskuar një sasi të madhe të mishit në një nga mishtoret më të njohura në Mitrovicë (emër i njohur për redaksinë). I shoqëruar nga Policia, Inspektorati ka bërë konfiksimin e mishit,...

Nis ndërtimi i pllakës përkujtimore për 20 të vrarët në masakrën e Lagjes së Kovaçëve

Sot ka nisur ndërtimi i një pllake përkujtimore për masakrën në Lagjen e Boshnjakëve. Një familjar i viktimave e ka konfirmuar këtë gjë për “Jepi zë”, duke treguar se ndërtimi i saj ka nisur afër rrethrrotullimit. Deri tash, një pllakë e...

Lajm i mirë për policët: Pasi shërbyen si heronj nga 12 orë, tani i kthehen orarit normal

Pas lehtësimit të masave anti-Covid edhe Policia e Kosovës iu rikthye orarit tetorësh. Kjo gjë u vendos dje, e çka e konfirmoi edhe zëdhënësi i Policisë së Kosovës. Por, Kelani i tha se varësisht prej vlerësimit të situatës disa prej rajoneve...

Ushtria e Kosovës do të pajiset me helikopterë

Ushtrimet i kanë obligim për çdo mëngjes. Edhe trajnimet me armë të gjata i kanë të shpeshta. Ushtria e Kosovës është e pajisur me këto armë automatike, por duket se ato nuk u mjaftojnë. Forca e Sigurisë tani po...

“E kemi bo pa duar” – pritja e Thaçit për Kurtin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ka pritur në takim kryeministrin, Albin Kurti. Kurti në konferencë për media bëri të ditur se nuk do t’i shtrengojnë duart me presidenti, për shkak të parandalimit të koronavirusit. Me të hyrë kryeministri Kurti në...

E pabesueshme: Koronavirusi zbraz xhaminë e madhe të Mekës

Një nga vendet e shenjta për besimtarët myslimanë që zakonisht është i mbushur me vizitorë është mbyllur përkohësisht. Fotografi që u publikuan nga Reuters tregojnë se vendi është thuajse i braktisur për shkak të rrezikut të shpërndarjes së virusit vdekjeprurës. Vendimi...

Djegie, kruarje e temperaturë: Flasin mjekët për gjendjen e personave të helmuar nga zarfet që erdhën nga Serbia

Me kruraje, djegie e temperaturë janë paraqitur pranë qendrës kryesorë të Mjekësisë Familjare në Prishtinë, 26 zyrtarët kosovarë të cilët dyshohet se janë helmuar nga zarfet me vota të cilat kanë ardhur nga Serbia. Të gjithë këta persona janë...

Zarfet nga Serbia kishin diçka brenda, helmohen 26 zyrtarë që po numëronin votat

Procesi i verifikimit të zarfeve me vota, të ardhura nga Serbia, është ndërprerë rreth orës 11:00. Kjo pas kundërmimit të zarfeve. Si pasojë, raportohet të jenë helmuar rreth 26 zyrtarë që kanë qenë të ngarkuar me numërimin e zarfeve. Lajmin e...

Grushta e kapje fyti: Molliqaj e Abazi u rrahën si në filma pas debatit

Kanë dalë pamjet e rrahjes mes kandidatëve për deputetë, Dardan Molliqaj dhe Haki Abazi e cila ndodhi rreth tri javë më parë në Fushë Kosovë. Përfaqësuesit e PSD-së dhe VV-së ishin përfshirë në përleshje fizike, pas një debati televiziv i...

Mësuesi nga Ferizaji e godet me shuplaka nxënësin në orë të mësimit

Një mesues nga fshati Greme e Komunës së Ferizaj shihet duke e rrahur në orë të mësimit një nxënës me shuplaka. Në një video që ka siguruar Express, ka bërë të ditur se bëhet fjalë për shkollën fillore “Enver Topalli”...

Të fundit