Krejt Kosova

Nisi perioda e re me kërcënimin e vjetër të SBASHK: 100 euro shtesa ose grevë

Sot ka nisur gjysmëvjetori i dytë për të gjithë nxënësit në territorin e Kosovës. Ndërsa Sindikata e Bashkuar Arsimit Shkencës dhe Kulturës, po paralajmëron grevë në  këtë fillim të vitit, nëse nuk i realizohen kërkesat duke kërkuar kështu shtesa...

E rëndë: Kosovarin 15 vjeç e therin me thikë, vdes në vend

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në lagjen “Bajram Curri” të Prizrenit, ku ka mbetur i vdekur një 15-vjeçar. Disa të mitur, nxënës të shkollës së mesme të mjekësisë, “Luciono Motroni” janë përleshur në mes vete, ku...

Aksident i rëndë në Rrugën e Kombit, dyshohet për 4 kosovarë të vdekur

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Rubik të Shqipërisë mbrëmjen e sotme. Dyshohet se në këtë aksident kanë mbetur viktima 4 persona dhe një i plagosur. Raportohet se viktimat janë anëtarë të së njëjtës familje që po udhëtonin nga...

Vëllëzërit Muja armiq në politikë, Gazmendi e pëlqen komentin ku Armendi quhet “i poshtër”

I sapoaderuari në Lëvizjen Vetëvendosje, Armend Muja, në kohën kur ishte analist politik, kishte shkruar një status në të cilin thoshte se është lajm i mirë se zgjedhjet në Amerikë i fitoi Joe Biden dhe Grenell nuk do të...

Djaloshi që vodhi “Viva Fresh” ishte vetëm 10 vjeçar: Me armë lodër kërcënoi rojen dhe iku me shokët 13 dhe 15 vjeçarë

Një vjedhje e pazakontë ka ndodhur dje në Fushë Kosovë. Aty disa të mitur kanë kryer grabitje në Viva Fresh që ndodhet në rrugën “Daradania” në Fushë Kosovë. Reporteri.net merr vesh se  njëri nga ta është vetëm 10 vjeçar. Ai së...

Albin Kurti publikon fotografi nga Vushtrria e zonat tjera: Asfalti me të cilin partitë duan të marrin votat, u rishfaq si qilim

Kryetari i VV-së, Albin Kurti, e ka quajtur alarmuese situatën me vërshime në disa qytete të Kosovës. Duke publikuar fotografi edhe nga Vushtrria, Kurti ka thënë se kjo ka nxjerr në pah dështimet e qeverisjes 20 vjeçare, shkruan “Jepi zë”. Ndërkaq,...

Konfirmohet raportimi i “Jepi zë”: Armend Muja aderon në VV

Analisti Armend Muja ka aderuar në Lëvizjen Vetëvendosje, ku u prit nga kryetari Albin Kurti. Aderimin e Mujës e ka prezantuar Kurti, me ç’rast tha fjalë të mëdha për të, shkruan "Jepi zë". Kurti ka thënë se me Armendin njihet që...

3 persona që iu bashkuan Iniciativës së Vjosa Osmanit, punësohen në Presidencë

Fushatën veçse e ka nisur. Pos takimeve të përditshme me qytetarë, U.D. se presidentit, Vjosa Osmani në dhjetor të 2020-tës priti në Presidencë disa asamblistë të LDK-së në Ferizaj. Më pas u dha njoftimi se ata iu bashkuan listës së...

Qeveria del keq në rrenë, Pfizer: Nuk kemi nënshkruar marrëveshje për 500 mijë vaksina

Kompania Pfizer dhe BioNTech ka demantuar Qeverinë e Kosovës për sigurimin e vaksinave. Zyrtarët e Pfizer kanë deklaruar se kanë biseduar por ende nuk kanë arritur marrëveshje. Gazeta Shneta ka kontaktuar me përfaqësues të Pfizer dhe të njëjtit kanë konfirmuar...

E rëndë: Kosovari rrah nënën dhe e përzë nga shtëpia – ajo përfundon në spital

Të enjten është arrestuar një person i cili dyshohet të ketë rrahur nënën e tij, dhe më pas ta ketë përzënë nga shtëpia atë dhe vëllanë e vet. “Është arrestuar i dyshuari mashkull  kosovar pasi që dyshohet se kishte ushtruar dhunë...

Të fundit

15 vjeçari nga Gjermania, që punoi në zyrën e Merkel, anëtarësohet në LDK

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka mirëpritur 15 vjeçarin nga Gjermania, Leonard Mulaku. Kryetari Mustafa i uroi mirëseardhje Leonardit i...
- Advertisement -

Nisi perioda e re me kërcënimin e vjetër të SBASHK: 100 euro shtesa ose grevë

Sot ka nisur gjysmëvjetori i dytë për të gjithë nxënësit në territorin e Kosovës. Ndërsa Sindikata e Bashkuar Arsimit Shkencës dhe Kulturës, po paralajmëron...

E rëndë: Kosovarin 15 vjeç e therin me thikë, vdes në vend

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në lagjen “Bajram Curri” të Prizrenit, ku ka mbetur i vdekur një 15-vjeçar. Disa të mitur,...

Shpërthen muri i Trepçës, pellgu i mbetjeve industriale përfundon në lumin Ibër

Një pjesë e pellgut të mbetjeve industriale të Trepçës në Leposaviq u derdh në lumin Ibër dje vonë kur një pjesë e murit që...

Vushtrriasi Menduh Abazi, aderimi i PDK-së që u prit me më së shumti përkrahje

Partia Demokratike e Kosovës, ka prezantuar si prurje të reja shumë figura të njohura, të cilat u pritën nga kandidati për kryeministër, Enver Hoxhaj. Mirëpo...