Bora bllokon 10 familje në Bajgorë, të ngujuar kanë mbetur pleq dhe fëmijë

Zëri qytetar

E frikshme: Në mbrëmje me “blic” të telefonit, Golf 2-shi del në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë-

 Vozitësit të cilët ngasin veturën pa ndezur dritat edhe gjatë ditës gjobiten nga Policia e Kosovës. Mirëpo, një vozitës nuk...

Mitrovicasi mundohet të bëjë “drift” tek Liqeni, por gabon dhe e aksidenton veturën luksoze

Një qytetar nga Mitrovica është munduar të bëjë "drit" me veturën e tij tek Liqeni në Mitrovicë. Teksa e kanë...

Një nga “mrekullitë” e arkitekturës ndodhet në Mitrovicë, banesat buzë më buzë në zemër...

Pamja që po shihni duket joreale, por në të vërtetë është në zemër të qytetit të Mitrovicës. Kjo madje, po...

Ankohet mitrovicasi: Në vend të mishit një “fast food” na mbush buken me majonez

Qytetarët e Mitrovicës janë të pakënaqur me ushqimin që po u shërbehet në "fast food". Përveç që po përballen me...

Bedri Hamzës i terrohet sheshi, një javë pasi e rregulloi – prishen dritat dekoruese

Sheshit të Mitrovicës po i shuhen edhe ato pak drita që ishin ndezur për ta ndriquar qytetin në prag...

Disa rrugë lokale në fshatin Bajgorë janë bërë të pakalueshme pas reshjeve të borës.

Qytetarët kanë adresuar shqetësimin e tyre në “Jepi zë”, ku thanë se rruga është e pakalueshme.

Nga pamjet shihet se gjendja e rrugëve është jo e mirë dhe veturat nuk po mund të qarkullojnë për shkak të borës.

Një qytetar nga lagjeja Ibishi në Bajgorë të Mitrovicës i ka thënë Jepi zë, se janë 10 familje që kanë mbetur të bllokuara, ndër ta ka pleq dhe fëmijë.

Ndryshe, shumë rrugë në rajonin e Shalës së Bajgorës, ditë më parë ishin bllokuar për qarkullim pas reshjeve të shumta të borës.

Të fundit

OBSH jep një lajm të mirë: Kufizimet dhe provat e vaksinimit nuk nevojiten më

Ndalimet ndërkombëtare të udhëtimit duhet të lehtësohen ose të hiqen krejtësisht. Sipas rekomandimeve të fundit të Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH). OBSH ka publikuar një...

Ndalon dhimbjen menjëherë por OKI ka efekte anësore serioze

Medikamenti  OKI kundër dhimbjeve është njëri nga më të kërkuarit pothuajse në të gjitha barnatoret e vendit. Ani pse efekti i tij për ndaljen e...

Lajme të tjera