Blerim Latifi: E pritëm këtë ditë, Dardan Molliqaj me protestu për Hashim Thaçin e PDK-ja me marrë vesh nga portalet

Zëri qytetar

“A guxon ky në Finlandë kështu?”, qytetari i reagon mërgimtarit që parkoi në rrugë...

Një qytetar mitrovicas është irrituar me një mërgimtar nga Finlanda, i cili kishte bllokuar tërësisht rrugën në qendër të...

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Aksionin e PSD-së kundër kryetares së Gjykatës Speciale, e ka komentuar edhe profesori universitar, Blerim Latifi.


Latifi ka kritikuar mbështetësit e Thaçit, për të cilët thotë se u erdhi dita që Dardan Molliqaj të protestojë në mbrojtje të Hashim Thaçit, ndërsa ata ta marrin vesh lajmin nga portalet.

“E pritëm edhe kët’ ditë: Dardan Molliqaj me protestu për Hashim Thaçin, ndërsa aktivistët e PDK-së e marrin vesh lajmin nga portalet”, ka shkruar Latifi.

Kujtojmë se gjatë mëngjesit u arrestuan Dardan Molliqaj dhe disa aktivistë të PSD-së, të cilët po e kundërshtonin konferencës e kryetares së Dhomave të Specializuara, Ekaterina Trendafilova.

PSD-ja, ndërkohë, e ka quajtur të dhunshëm arrestimin e aktivistëve të saj, duke kërkuar lirimin e menjëhershëm të tyre.

- Reklama -

Të fundit

Lajme të tjera