Bekim Haxhiu-Kamishi: Do ta fitojmë Mitrovicën

Zëri qytetar

Shembull i keq: Punojnë në Emergjencën e Mitrovicës, por këto infermiere nuk vendosin maska

Pandemia me virusin COVID po vazhdon në vendin tonë, anipse tani paraqitet situatë pak më e qetë, shkruan Jepi...

Pas incidenteve në shkolla, Policia e Kosovës po kujdeset për sigurinë në gjimnazin “Frang...

Në gjimnazin "Frang Bardhi" në Mitrovicë, kohëve të fundit janë shtuar problemet dhe rrahjet mes nxënësve. "Jepi zë", ka raportuar...

Tollovi dhe kaos i madh tek QKMF në Mitrovicë, vetura me targa nga Serbia...

Kaosi urbanistik në Mitrovicë po vazhdon sikur ditëve të tjera nga komunikacioni i ngulfatur. Rruga me shumë probleme në...

Mbyllja e trotuarit në Bair po ua rrezikon jetën nxënësve dhe banorëve të lagjes

Rruga pranë Gjimnazit "Frang Bardhi" në drejtim të shkollës "Musa Hoti" ka edhe pjesën e trotuarit që shfrytëzohet nga...

Skandaloze: Uji në Mitrovicë del si puding

Reshjet e shiut si duket kanë trazuar ujërat e pijshëm, pasi dukshëm janë më të ndotur. Ujë që më shumë...

Deputeti i PDK’së Bekim Haxhiu ka folur për zgjedhjen e Memli Krasniqit kryetar të PDK’së. Haxhiu thotë se u realizua një proces demokratik ku gara ishte e hapur. Pjesëmarrja e vetëm një kandidati sipas tij, nuk do të thotë se s’ka demokraci në këtë parti.

Haxhiu në emisionin DPT te Fidani shpjegon atë që e quan ‘hezitim” prej të tjerëve për të garuar me Krasniqin.

“Memlin e kanë parë si kandidat të fortë”, thotë Haxhiu.

Por a mendon Haxhiu se Memli Krasniqi është kryetari i duhur për këtë parti?

“Është kryetar i PDK’së, është i duhuri pasi e kanë zgjedhur delegatët e Konventës, s’ka afera gjatë kohës sa ishte ministër”, thotë Haxhiu.

Haxhiu thotë se PDK’në e bën vlerë të luftës historia e saj dhe jo ata që e udhëheqin.

Por çfarë rezultati pret Haxhiu nga zgjedhjet lokale të tetorit.

“Unë mendoj shumë, që qytetarët janë duke e parë mashtrimin që ka ndodhur më 14 shkurt. Çdo ditë e kësaj qeverie po e dëshmon se të gjitha premtimet e Kurtit dhe VV’së para 14 shkurtit kanë qenë mashtrim”, tha Haxhiu.

“Presim me shku në balotazh e pastaj me fitu Prishtinën dhe Mitrovicën. Presim me rikthy Prizrenin. Kemi me mbajt Drenasin, Ferizajin. Shtimen e fitojmë”, tha Haxhiu.

Sipas Kamishit, e gjithë kjo bazohet në sondazhet e brendshme të PDK’së. Ka qenë edhe gazetari Valon Syla, i cili tha dje se Mitrovicën do ta fitojë PDK-ja.

Të fundit

Lajme të tjera