Bekim Haxhiu-Kamishi: Do ta fitojmë Mitrovicën

Zëri qytetar

“A guxon ky në Finlandë kështu?”, qytetari i reagon mërgimtarit që parkoi në rrugë...

Një qytetar mitrovicas është irrituar me një mërgimtar nga Finlanda, i cili kishte bllokuar tërësisht rrugën në qendër të...

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Deputeti i PDK’së Bekim Haxhiu ka folur për zgjedhjen e Memli Krasniqit kryetar të PDK’së. Haxhiu thotë se u realizua një proces demokratik ku gara ishte e hapur. Pjesëmarrja e vetëm një kandidati sipas tij, nuk do të thotë se s’ka demokraci në këtë parti.

Haxhiu në emisionin DPT te Fidani shpjegon atë që e quan ‘hezitim” prej të tjerëve për të garuar me Krasniqin.

“Memlin e kanë parë si kandidat të fortë”, thotë Haxhiu.

Por a mendon Haxhiu se Memli Krasniqi është kryetari i duhur për këtë parti?

“Është kryetar i PDK’së, është i duhuri pasi e kanë zgjedhur delegatët e Konventës, s’ka afera gjatë kohës sa ishte ministër”, thotë Haxhiu.

Haxhiu thotë se PDK’në e bën vlerë të luftës historia e saj dhe jo ata që e udhëheqin.

Por çfarë rezultati pret Haxhiu nga zgjedhjet lokale të tetorit.

“Unë mendoj shumë, që qytetarët janë duke e parë mashtrimin që ka ndodhur më 14 shkurt. Çdo ditë e kësaj qeverie po e dëshmon se të gjitha premtimet e Kurtit dhe VV’së para 14 shkurtit kanë qenë mashtrim”, tha Haxhiu.

“Presim me shku në balotazh e pastaj me fitu Prishtinën dhe Mitrovicën. Presim me rikthy Prizrenin. Kemi me mbajt Drenasin, Ferizajin. Shtimen e fitojmë”, tha Haxhiu.

Sipas Kamishit, e gjithë kjo bazohet në sondazhet e brendshme të PDK’së. Ka qenë edhe gazetari Valon Syla, i cili tha dje se Mitrovicën do ta fitojë PDK-ja.

- Reklama -

Të fundit

Lajme të tjera