Befasi në sondazhin në Vushtrri: Ferit Idrizi i merr mbi 50%, Xhafer Tahiri vetëm 29%

Zëri qytetar

“A guxon ky në Finlandë kështu?”, qytetari i reagon mërgimtarit që parkoi në rrugë...

Një qytetar mitrovicas është irrituar me një mërgimtar nga Finlanda, i cili kishte bllokuar tërësisht rrugën në qendër të...

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Një sondazh i lansuar me përdorues të rrjetiti social facebook në faqen e portalit VushtrriaOnline ka nxjerrur si të parin Ferit Idrizin e PDK-së.

Në sondazh për Ferit Idrizin PDK kanë reaguar 381 përdorues apo shprehur në përqindje nga 659 të numrit të përgjithshëm të reagimeve të vlefshëm, reagimi për Idrizin është 50.2%. Pastaj Tahiri i LDK-së ka 219 reagime apo 29%, Rexhepi ka 129 reagime apo 16.2%, Mensut Ademi nga AAK ka 18 reagime apo 2.3%, po aq ka edhe Albert Maxhuni i NISMA-s SocialDemokrate që ka 18 reagime dhe sipas përqindjes 2.3%.

Sondazhi është lansuar më 14 Gusht të këtij viti dhe me qëllim të mbledhjes së të dhënave ka mbetur i hapur deri më 14 Shtator.

Ky sondazh si i tillë mbetet vetëm një statistikë me përdorues të rrjeteve sociale, dhe përshkak të mostrës dhe karakterit nuk synon saktësi maksimale për një rezultat të parashikueshëm elektoral.

 

- Reklama -

Të fundit

Lajme të tjera