Bedri Hamza tregon nëse do të jetë kandidat për kryeministër

Zëri qytetar

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Mërgimtari pranon se parkoi veturën keq: U kërkon falje qytetarëve, por ofendon “Jepi zë”

Sot në mëngjes në adresë të Jepi zë, një qytetar raportoi se një veturë kishte bllokuar rrugën për qarkullimin...

Toka gati ta “përpijë” asfaltin në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, bllokohet një korsi

Një pjesë e rrugës me katër korsi në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, është bllokuar që prej disa ditësh. Arsye për këtë, është...

Banorët e Kçiqit tregojnë pasojat që po sjell gurëthyesi, “masakrohet” rruga e krojet mbesin...

Banorët e Kçiqit nuk po ndalen së raportuari, siç thonë ata, dëmet që po sjell gurëthyesi i vendosur në...

Lakra e speca për turrshi me veturë të shtetit, zyrtari kapet në Smrekonicë

Një veturë e shtetit ishte mbushur me speca e lakra në këtë kohë kur bëhen turrshitë. Një lexues i "Jepi...

Enver Hoxhaj dhe Bedri Hamza janë dy emrat që aktualisht lakohen për kandidat për kryeministër nga PDK.


Por kjo parti ende nuk ka marrë një vendim përfundimtar se cili prej tyre do të jetë kandidat për kryeministër dhe bartës i listës zgjedhore për zgjedhjet e reja.

Hamza ka thënë se në PDK nuk është duke u bërë garë se kush do të jetë kandidati për kryeministër.

“Nuk kam ambicie. Nuk është diskutuar në parti ende kjo çështje. Ne jemi të interesuar të bëjmë një program të mirë që ta ofrojmë para qytetarëve”, ka thënë Hamza për Reporteri.net, duke pranuar se partia e tyre nuk është në gjendjen më të mirë, për shkak të mungesës së Kadri Veselit i cili gjendet në Hagë.

Ai ka thënë se me Hoxhajn takohen çdo ditë, por nuk e kanë diskutuar se kush duhet të jetë kandidat.

Hamza ka thënë se është i përmbushur me karrierën e tij politike, dhe se nuk vjen në shprehje të “shtyhet” me Hoxhajn se kush do të jetë kandidat i partisë për kryeministër.

“Veç me ardhë puna që Enveri me thënë ti Bedri, se ndryshe as që vjen në shprehje. Ne nuk kemi garë, por jemi duke punuar që të dalim me një program sa më të mirë para qytetarëve”, ka thënë Hoxhaj.

- Advertisement -

Të fundit

Rrëfimi i doktorit për Rrustem Musën: E telefonova në 12 të natës, ma shpëtoi babën 

Doktori nga Mitrovica, Gazmend Arifi, ka rrëfyer një rast të cilin e kishte pasur me prindin e tij, dhe...

Zyrtare: Që nga sonte, kafenetë dhe qendrat tregtare punojnë deri në orën 22:00

Pas propozimit të Ministrisë Shëndetësisë, Qeveria ka vendosur që të lehtësohen masat e reja kundër COVID-19. MSH ka propozuar që masat të lehtësohen për disa...

Aksident i rëndë në Rrugën e Kombit, dyshohet për 4 kosovarë të vdekur

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Rubik të Shqipërisë mbrëmjen e sotme. Dyshohet se në këtë aksident kanë mbetur viktima 4 persona dhe...

Vëllëzërit Muja armiq në politikë, Gazmendi e pëlqen komentin ku Armendi quhet “i poshtër”

I sapoaderuari në Lëvizjen Vetëvendosje, Armend Muja, në kohën kur ishte analist politik, kishte shkruar një status në të cilin thoshte se është lajm...

Djaloshi që vodhi “Viva Fresh” ishte vetëm 10 vjeçar: Me armë lodër kërcënoi rojen dhe iku me shokët 13 dhe 15 vjeçarë

Një vjedhje e pazakontë ka ndodhur dje në Fushë Kosovë. Aty disa të mitur kanë kryer grabitje në Viva Fresh që ndodhet në rrugën “Daradania”...

Lajme të tjera