Balldëska e Bujar Dugollit merr pozitë të lartë në KEK

Zëri qytetar

“A guxon ky në Finlandë kështu?”, qytetari i reagon mërgimtarit që parkoi në rrugë...

Një qytetar mitrovicas është irrituar me një mërgimtar nga Finlanda, i cili kishte bllokuar tërësisht rrugën në qendër të...

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Punësimet familjare kanë qenë një nga kritikat që ka marr më së shumti Qeveria Kurti 2. Dyshimet për avancime familjare janë edhe në Zyrën Ligjore të KEK-ut.

Mësohet se motra e gruasë së Bujar Dugollit, Fjolla Bujupi-Aliaj është bërë u.d e Kordinatores së Zyrës Ligjore.

Lajmin për Indeksonline e ka konfirmuar edhe Zëdhënësi i KEK-ut për media, Skender Bucolli.

“Në lidhje me pyetjet e parashtruara Ju bëjmë me dije se znj. Fjolla Bujupi—Aliaj, ka qenë këshilltare ligjore dhe tani është duke ushtruar detyrën e koordinatorit/es në zyrën ligjore”, u shprehë ai.

Fjolla Bujupi-Aliaj e ka motër Mimoza Dugollin që është bashkëshortja e analistit të njohur, Bujar Dugolli. Analisti televiziv, Bujar Dugolli është një përkrahës i madh i Lëvizjes Vetëvendosje. Po ashtu ai është vëllai i deputetit të LVV-së, Enver Dugolli.

Në kërkimet e bëra në Facebook del që Bujupi-Aliaj është edhe shoqja e shkollës fillore të kryeparlamentarit, Glauk Konjufca. Fjolla Bujupi-Aliaj do të jetë u.d e Kordinatores deri në shpallje të konkursit.

- Reklama -

Të fundit

Lajme të tjera