Asnjë rast me COVID në Mitrovicë

Zëri qytetar

“A guxon ky në Finlandë kështu?”, qytetari i reagon mërgimtarit që parkoi në rrugë...

Një qytetar mitrovicas është irrituar me një mërgimtar nga Finlanda, i cili kishte bllokuar tërësisht rrugën në qendër të...

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Po vazhdon situata e qetë me COVID, pasi në nivel vendi nuk u shënua asnjë vdekje dhe vetëm 12 raste pozitive.


Mitrovica vazhdon të qëndrojë mirë, pasi sot nuk ka regjistruar asnjë rast pozitiv, shkruan “Jepi zë”.

Dy raste, ndërkaq, kanë dalë pozitiv në Skënderaj, ndërkohë që Vushtrria nuk e ka asnjë rast të ri.

Duhet theksuar se sot më së shumti raste ka Istogu, e pas saj vijnë edhe Prizreni, Lipjani, Prishtina, Gjilani e Suhareka.

- Reklama -

Të fundit

Lajme të tjera