Asamblisti i VV-së ia pa hajrin qeverisjes me Xhafer Tahirin, e subvenciononte gruan me pajisje të traktorit

Zëri qytetar

“A guxon ky në Finlandë kështu?”, qytetari i reagon mërgimtarit që parkoi në rrugë...

Një qytetar mitrovicas është irrituar me një mërgimtar nga Finlanda, i cili kishte bllokuar tërësisht rrugën në qendër të...

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Bashkëqeverisjes në Komunën e Vushtrrisë duket se ia ka pa hajrin asamblisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Ymer Haradinaj.

Ish drejtori i Bujqësisë nga radhët e Vetëvendosjes, Miran Halili rezulton se ia ka ndarë bashkëshortes së Haradinajt një mjet për bujqësi, frez për traktor.

Por, bashkëshortja e asamblistit të Vetëvendosjes Ymer Haradinaj, nuk posedon leje të vozitjes, rrjedhimisht nuk ka të drejtë të ngasë traktor apo ndonjë mjet tjetër.

Ky nuk është rasti i patë që asamblisti Haradinaj ka ushtruar ndikimin e tij në ndarjen e subvencioneve. Në listën e ndarjes së subvencioneve, bashkëshortja e tij, Dafina Haradinaj, figuron e dyta në listë.

- Reklama -

Të fundit

Lajme të tjera