Arrestohet një 25 vjeçar në Vushtrri, vodhi një kosë për bari – Policia ia gjeti në shtëpi dhe ia ktheu pronarit

Zëri qytetar

“A guxon ky në Finlandë kështu?”, qytetari i reagon mërgimtarit që parkoi në rrugë...

Një qytetar mitrovicas është irrituar me një mërgimtar nga Finlanda, i cili kishte bllokuar tërësisht rrugën në qendër të...

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Hetuesit policorë në Vushtrri, kanë identifikuar dhe kanë arrestuar dje një person të dyshuar për veprën penale “Vjedhje”.


Arrestimi i të dyshuarit L. A., 25 vjeçar, është bërë mbi bazën e dyshimeve dhe provave të siguruara se i njëjti  me datën  24 maj ka vjedhur një kosë për kositje të barit, shkruan “Jepi zë”

Rastin e ka konfirmuar për “Jepi zë”, zëdhënësi Avni Zahiti.

Policia thontë se në cilësi të provave materiale tek i dyshuari është gjetur  kosa e vjedhur, ku pas procedurave të nevojshme verifikuese kosa i është kthyer pronarit.

Të gjitha veprimet e ndërmarra i janë paraqitur prokurorit të rastit, ku pas intervistimit,  të dyshuarit i  është shqiptuar masa e ndalimit për 48 orë.

- Reklama -

Të fundit

Lajme të tjera