Arrestohen dy persona pasi tentuan të kalojnë ilegalisht kufirin për në Serbi

Zëri qytetar

Skandaloze: U renovua para rreth 1 muaji, por çahet sërish rruga në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë

Për mbi një vit, rruga magjistrale në hyrje të Prishtinës nga Mitrovica kishte devijim, pas një rrëshqitje të madhe...

Ankohet punëtori i Trepçës: Sot më shërbyen narezak që i kishte dalë afati para...

Minatorët e Trepçës shërbehen në një kuzhinë të brendshme, për të cilën në përgjithësi janë të kënaqur me cilësi. Mirëpo...

E FUNDIT: Më në fund, po mbulohen gropat që ua “shkurtuan ymrin” mitrovicasve

Rruga e Kovaçëve ishte shndërruar në një rrugë tmerri për shoferët, pasi ishin krijuar shumë gropa të mëdha. Mirëpo, sot...

Mitrovicasi shkon për të ngrënë ushqim në kafiterinë e njohur, shokohet nga insekti që...

Një qytetar ka shkur të ushqehet në një nga lokalet ku përgatitet ushqim i shpejtë në rrugën "Mbretëresha Teutë". Ai...

Humb një qytetar, familja kërkon ndihmën e qytetarëve

Ardit Kadri Gashi nga Klina, që nga mëngjesi i ditës së djeshme ka dalur nga shtëpia, dhe nuk është...

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona në Jarinjë, pasi të njëjtit kanë tentuar që me veturë të kalojnë ilegalisht nga Kosova në Serbi.

Policia njofton se të dyshuarit janë shtetas të Serbisë.

Me vendim të prokurorit, të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.

Raporti i plotë:

KALIM ILEGAL I KUFIRIT | Sarpel, Jarinje 14.08.2022, 00:10. Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj shtetas të Serbisë pasi që të njëjtit kanë tentuar që në mes rrugëve ilegale me veturë të kalojnë nga territori i Republikës së Kosovës në territorin e Serbisë. Pas intervistimit me vendim të prokurorit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.

Të fundit

Mjekja serbe vritet brutalisht nga i biri, u godit në trup e në kokë

Në faqen zyrtare të Shtëpisë Shëndetësore Bijeljina është publikuar një mesazh tronditës me rastin e vdekjes së një kolegeje. “E dashura jonë doktoreshë Dobrinka do...

Lajme të tjera