Armend Muja: VV-ja fiton zgjedhjet në Podujevë me 50.2%

Zëri qytetar

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Analisti dhe studiuesi i opinionit, Armend Muja, i ka publikuar rezultatet e studimit të tij për zgjedhjet në Podujevë.


Sipas tij, fitues i zgjedhjeve në Podujevë do të jetë Shpejtim Bulliqi i VV-së, shkruan “Jepi zë”

Muja ka thënë se janë bërë disa etapa të matjes, të cilat kanë luhatur në kohën e fundit.

Sipas tij, në sondazhin e fundit del fiton Shpejtim Bulliqi, dhe atë pa balotazh. Muja thotë se ai fiton me 50.02%.

Muja tregon se 40.11% ka marrë Nexhmi Rudari i LDk-së e vetë, 9.87 Naim Fetahu i PDK-së.

Analisti Muja ka thënë se këto rezultate janë vetëm analiza dhe mund të ndryshojnë.

- Advertisement -

Të fundit

Jasharaj do ta padis Qeverinë, paralajmëron edhe greva nga mësimdhënësit

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBASHK), pritet të dorëzojë shumë shpejtë dy padi ndaj Ministrisë së Financave dhe asaj të Arsimit. Kryetari...

Lajme të tjera