Armend Muja: VV-ja fiton zgjedhjet në Podujevë me 50.2%

Zëri qytetar

S’ka ku shkon më keq: Rruga e “Kovaçëve” në Mitrovicë e mbuluar me bërllok

­Problemi i mbeturinave në Mitrovicë vazhdon të jetë një ndër problemet kryesore të qytetit. Shumë rrugë në qendër dhe jo...

Punëtorët e Ujësjellësit “Mitrovica” në hall me pagat e tyre, menaxhmenti i ri po...

Në këtë kohë kur çmimet në vendin tonë po vazhdojnë të rriten, punëtorët e Ujësjellësit "Mitrovica", jo që nuk...

E dhimbshme: Varfëria e madhe në Mitrovicë, bën që fëmiu të shtrihet nga uria...

Një 14-vjeçar ka mbetur pa ndjenja para pak minutash në Mitrovicë. Nga fotografitë e dërguara nga një lexues në "Jepi...

Bankat torturojnë pensionistët: Që prej 4 ditësh mungojnë paratë në bankomate

Me datën 15 të muajit dalin paratë e pensioneve, rrjedhimisht shkaktohet radhe e gjatë tek bankomatet.   Mirëpo, kësaj here jo...

Skandaloze: Pas prerjes, sot po nxirren me rrënjë drunjtë shumëvjeçar për t’u liruar parkingjet

Drunjtë shumëvjeçarë në qendër të Mitrovicës ishin shkurtuar ditë më parë, por vetëm prerja e tyre nuk kishte mjaftuar. Si...

Analisti dhe studiuesi i opinionit, Armend Muja, i ka publikuar rezultatet e studimit të tij për zgjedhjet në Podujevë.


Sipas tij, fitues i zgjedhjeve në Podujevë do të jetë Shpejtim Bulliqi i VV-së, shkruan “Jepi zë”

Muja ka thënë se janë bërë disa etapa të matjes, të cilat kanë luhatur në kohën e fundit.

Sipas tij, në sondazhin e fundit del fiton Shpejtim Bulliqi, dhe atë pa balotazh. Muja thotë se ai fiton me 50.02%.

Muja tregon se 40.11% ka marrë Nexhmi Rudari i LDk-së e vetë, 9.87 Naim Fetahu i PDK-së.

Analisti Muja ka thënë se këto rezultate janë vetëm analiza dhe mund të ndryshojnë.

Të fundit

Tërheqja e mjeteve nga Trusti sot shqyrtohet në Komisionin për Buxhet

Projektligji për Trustin do të trajtohet sot në Komisionin për Buxhet, Punë dhe Transfere. Projektligji për plotësimin dhe ndryshimin e Ligjit për fondet pensionale të...

Lajme të tjera