Ardian Kastrati pas aderimit: Kur PDK nuk është në pushtet, as rrymë nuk po ka

Zëri qytetar

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Mërgimtari pranon se parkoi veturën keq: U kërkon falje qytetarëve, por ofendon “Jepi zë”

Sot në mëngjes në adresë të Jepi zë, një qytetar raportoi se një veturë kishte bllokuar rrugën për qarkullimin...

Toka gati ta “përpijë” asfaltin në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, bllokohet një korsi

Një pjesë e rrugës me katër korsi në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, është bllokuar që prej disa ditësh. Arsye për këtë, është...

Banorët e Kçiqit tregojnë pasojat që po sjell gurëthyesi, “masakrohet” rruga e krojet mbesin...

Banorët e Kçiqit nuk po ndalen së raportuari, siç thonë ata, dëmet që po sjell gurëthyesi i vendosur në...

Lakra e speca për turrshi me veturë të shtetit, zyrtari kapet në Smrekonicë

Një veturë e shtetit ishte mbushur me speca e lakra në këtë kohë kur bëhen turrshitë. Një lexues i "Jepi...

Ardian Kastrati, i njohur si analist, nga sot i është bashkuar Partisë Demokratike të Kosovës.


Kastrati pas aderimit në PDK ka deklaruar se ka aderuar në këtë parti pasi nuk ka mundur të rrijë indiferent karshi situatës që po kalon vendi.

Ai ka treguar se PDK i kishte bërë ftesë edhe para 20 vitesh, kohën kur ishte themeluar, por që atë kohë nuk e kishte pranuar.

Por Kastrati tha se po i përgjigjet PDK-së disa vite më vonë, por se në fakt ka qenë aty me frymën që ka ndërtuar PDK-ja.

Ai tha se i beson strukturës së PDK-së dhe ju përkulet themeluesve të UÇK-së.

Kastrati shkojë më tej ku tha se kur PDK-ja nuk është në pushtet, nuk po ka as energji elektrike.

“Në 6 vitet e fundit kur PDK nuk e ka timonin dhe nuk qeverisë në Kosovë vërehen destabilizime në fusha të ndryshme. Nuk dua të bëjë politikë, nuk dua të jem retorik, por edhe rrymë ka filluar mos me pas, dhe mos të flasim për aspekte politike ku askush nuk merr përgjegjësinë, por vetëm hedh topin te tjetri”, tha ai gjatë prezantimit si anëtar i ri i PDK-së.

Kujtojmë se kohë më parë në PDK ka aderuar edhe analisti tjetër Faton Avdullahu.

- Advertisement -

Të fundit

Adriana Matoshi e gatshme të bëjë foto nudo para kandidatit të LDK-së nga Mitrovica

Kandidati për deputet nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Fahredin Spahija, i cili është edhe fotograf, ka thënë se do...

Kjo është nëna nga Kosova që lindi trenjakë në Zvicër, mori vëmendjen e zviceranëve

Ardiana Alijaj është nëna e cila lindi trinjakë në orët e para të vitit 2021, duke u bërë kështu një ndër gratë e para...

“Se vdiq edhe zemra jem pa ty”, fjalët prekëse të babait të 15 vjeçarit kosovar që u vra me thikë

Dje rreth orës 10:10, në afërsi të shkollave që ndodhen në lagjen “Bajram Curri” në Prizren, ka ndodhur një incident i rëndë me ç’rast...

15 vjeçari nga Gjermania, që punoi në zyrën e Merkel, anëtarësohet në LDK

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka mirëpritur 15 vjeçarin nga Gjermania, Leonard Mulaku. Kryetari Mustafa i uroi mirëseardhje Leonardit i cili ka ardhur dje nga...

Nisi perioda e re me kërcënimin e vjetër të SBASHK: 100 euro shtesa ose grevë

Sot ka nisur gjysmëvjetori i dytë për të gjithë nxënësit në territorin e Kosovës. Ndërsa Sindikata e Bashkuar Arsimit Shkencës dhe Kulturës, po paralajmëron...

Lajme të tjera