Ardian Kastrati pas aderimit: Kur PDK nuk është në pushtet, as rrymë nuk po ka

Zëri qytetar

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Ardian Kastrati, i njohur si analist, nga sot i është bashkuar Partisë Demokratike të Kosovës.


Kastrati pas aderimit në PDK ka deklaruar se ka aderuar në këtë parti pasi nuk ka mundur të rrijë indiferent karshi situatës që po kalon vendi.

Ai ka treguar se PDK i kishte bërë ftesë edhe para 20 vitesh, kohën kur ishte themeluar, por që atë kohë nuk e kishte pranuar.

Por Kastrati tha se po i përgjigjet PDK-së disa vite më vonë, por se në fakt ka qenë aty me frymën që ka ndërtuar PDK-ja.

Ai tha se i beson strukturës së PDK-së dhe ju përkulet themeluesve të UÇK-së.

Kastrati shkojë më tej ku tha se kur PDK-ja nuk është në pushtet, nuk po ka as energji elektrike.

“Në 6 vitet e fundit kur PDK nuk e ka timonin dhe nuk qeverisë në Kosovë vërehen destabilizime në fusha të ndryshme. Nuk dua të bëjë politikë, nuk dua të jem retorik, por edhe rrymë ka filluar mos me pas, dhe mos të flasim për aspekte politike ku askush nuk merr përgjegjësinë, por vetëm hedh topin te tjetri”, tha ai gjatë prezantimit si anëtar i ri i PDK-së.

Kujtojmë se kohë më parë në PDK ka aderuar edhe analisti tjetër Faton Avdullahu.

- Advertisement -

Të fundit

Jasharaj do ta padis Qeverinë, paralajmëron edhe greva nga mësimdhënësit

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBASHK), pritet të dorëzojë shumë shpejtë dy padi ndaj Ministrisë së Financave dhe asaj të Arsimit. Kryetari...

Lajme të tjera