Ani pse Mitrovica është qyteti më i varfër në Kosovë, Agim Bahtiri vozit veturë rreth 100 mijë euroshe

Zëri qytetar

“A guxon ky në Finlandë kështu?”, qytetari i reagon mërgimtarit që parkoi në rrugë...

Një qytetar mitrovicas është irrituar me një mërgimtar nga Finlanda, i cili kishte bllokuar tërësisht rrugën në qendër të...

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Qyteti i Mitrovicës vazhdon të mbetet ndër më të varfërit në vend, me shkallën më të lartë të rasteve sociale dhe më të ulët të punësimit.

Pavarësisht nga kjo, Mitrovica ka një kryetar të pasur i cili vozit veturë 100 mijë euroshe, shkruan Jepi Zë.

Vetura e kryetarit Bahtiri u bë prapë temë diskutimi pasi i njëjti nuk e kishte deklaruar atë me rastin e deklarimit të pasurisë. Agim Bahtiri veturën e kishte deklaruar në pronësi të të birit.

“Është e djalit tem. E ka ble, është drejtor gjeneral i dy fabrikave. Pse çka ka të keqe? Unë s’muj me pas në deklarim të pasurisë, pasi ai jeton në Holandë. Është mbi emër të tij. Hala si ka marr targat. Qetash e ka ndërru, ia ka dhanë Audin dhe disa pare dhe e ka marrë këtë”, kishte thënë Bahtiri, anipse vetura shihej duke qarkulluar nëpër Mitrovicë.

Ndërsa hiç më larg se më 1 korrik me dhjetëra qytetarë kishin protestuar para ndërtesës së Komunës nën sloganet “Duam punë!”.

Qytetarët ishin deklaruar të zhgënjyet nga kryetari duke kujtuat 15.000 vendet e premtuara të punës.

Mitrovica mbetet nga qytetet më të varfëra sipas Agjencisë së Punësimit, e cila gjatë muajit shkurt të këtij viti, në Mitrovicë kishte regjistruar 4847 persona listën e punëkërkuesve. Nga ta, 1281 ishin gra dhe 2663 burra.

- Reklama -

Të fundit

Lajme të tjera