Albin Kurti gjeti kohë edhe për flinë e Shpejtim Bulliqit, por e harroi Erden Aticin që garon në Mitrovicë

Zëri qytetar

S’ka ku shkon më keq: Rruga e “Kovaçëve” në Mitrovicë e mbuluar me bërllok

­Problemi i mbeturinave në Mitrovicë vazhdon të jetë një ndër problemet kryesore të qytetit. Shumë rrugë në qendër dhe jo...

Punëtorët e Ujësjellësit “Mitrovica” në hall me pagat e tyre, menaxhmenti i ri po...

Në këtë kohë kur çmimet në vendin tonë po vazhdojnë të rriten, punëtorët e Ujësjellësit "Mitrovica", jo që nuk...

E dhimbshme: Varfëria e madhe në Mitrovicë, bën që fëmiu të shtrihet nga uria...

Një 14-vjeçar ka mbetur pa ndjenja para pak minutash në Mitrovicë. Nga fotografitë e dërguara nga një lexues në "Jepi...

Bankat torturojnë pensionistët: Që prej 4 ditësh mungojnë paratë në bankomate

Me datën 15 të muajit dalin paratë e pensioneve, rrjedhimisht shkaktohet radhe e gjatë tek bankomatet.   Mirëpo, kësaj here jo...

Skandaloze: Pas prerjes, sot po nxirren me rrënjë drunjtë shumëvjeçar për t’u liruar parkingjet

Drunjtë shumëvjeçarë në qendër të Mitrovicës ishin shkurtuar ditë më parë, por vetëm prerja e tyre nuk kishte mjaftuar. Si...

Zgjedhjet lokale në Podujevë dhe Mitrovicë të Veriut që do mbahen më 29 nëntor kanë intensifikuar aktivitetin e partive politike që janë në garë për të marrë pushtetin në këto komuna.


Krerët partiakë kanë dalë në mbështetje të kandidatëve që po garojnë në këto komuna, por në këto paraqitje mbështetëse të fushatës është vënë re një mospërputhje mes Podujevës e Mitrovicës së Veriut, shkruan “Jepi zë”.

Kreu i LVV, Albin Kurti, para disa ditësh kishte filluar në mënyrë indirekte fushatën e VV-së në Podujevë përmes fotos së famshme me fli Llapi në konakun e kandidatit të partisë, Shpejtim Bulliqi.
Ndërkaq sot fushatën e ka hapur edhe zyrtarisht para llapjanëve, duke u zotuar se nën udhëheqjen e Bulliqit do ketë drejtësi institucionale dhe jo punësime me librezë partie e mbiemër farefisi.

Por, Lëvizja Vetëvendosje në këto zgjedhje lokale ka edhe një kandidat për kryetar komune në Mitrovicë të Veriut. Ai është Erden Atiq.

Pas fushatës së intensifikuar në Podujevë, është vënë re fushata e munguar në Mitrovicë Veriore.

Lëre që nuk e vizitoi, por Kurti deri tash nuk ka dalë as me ndonjë fjalim a formë përkrahjeje për kandidatin Atiq./Jepize

Të fundit

Tërheqja e mjeteve nga Trusti sot shqyrtohet në Komisionin për Buxhet

Projektligji për Trustin do të trajtohet sot në Komisionin për Buxhet, Punë dhe Transfere. Projektligji për plotësimin dhe ndryshimin e Ligjit për fondet pensionale të...

Lajme të tjera