Aktivisti i VV-së ultimatum Xhelal Sveçlës: Interveno me polici në veri ose lësho rrugë

Zëri qytetar

Punëtorët e Ujësjellësit “Mitrovica” në hall me pagat e tyre, menaxhmenti i ri po...

Në këtë kohë kur çmimet në vendin tonë po vazhdojnë të rriten, punëtorët e Ujësjellësit "Mitrovica", jo që nuk...

E dhimbshme: Varfëria e madhe në Mitrovicë, bën që fëmiu të shtrihet nga uria...

Një 14-vjeçar ka mbetur pa ndjenja para pak minutash në Mitrovicë. Nga fotografitë e dërguara nga një lexues në "Jepi...

Bankat torturojnë pensionistët: Që prej 4 ditësh mungojnë paratë në bankomate

Me datën 15 të muajit dalin paratë e pensioneve, rrjedhimisht shkaktohet radhe e gjatë tek bankomatet.   Mirëpo, kësaj here jo...

Skandaloze: Pas prerjes, sot po nxirren me rrënjë drunjtë shumëvjeçar për t’u liruar parkingjet

Drunjtë shumëvjeçarë në qendër të Mitrovicës ishin shkurtuar ditë më parë, por vetëm prerja e tyre nuk kishte mjaftuar. Si...

Vazhdon tmerri nëpër markete: Një domate(pa mish) po kushton 0,52 cent

Çmimet në produktet bazë po vazhdojnë të rriten nëpër marketet e Kosovës. Pavarësisht raportimeve, shteti nuk po merr masa kësaj...

Aktivisti i VV-së, Naser Shatri i ka kërkuar ministrit të Punëve të Brendshme që të intervenojë në veri të vendit duke dërguar policinë atje ose të lirojë postin e ministrit.


Shatri ka shkruar në Facebook se pas provokimeve të alpinistëve kosovarë në Bjeshkët e Zubin Potokut, Sveçla të dërgojë patrullat policore ose të lirojë postin e ministrit të brendshëm.

“Policia Kufitare e Kosovës neglizhente ndaj veprimeve provokuese serbe. Nëse vazhdon kështu që huliganët serbë të provokojnë atëherë popullata shqiptare duhet të armatoset dhe vullnetarisht të patrollojë si në kohë lufte. Kërkoj nga Xhelal Sveçla si Ministër i Brendshëm që është që sa më parë të shtojë patrullat në Zubin Potok dhe Bjeshkët Mokën, Jerebi, Corrovod etj duke e pasur nën kontrollë gjendjen e sigurisë ose le ta lirojë postin e Ministrit të Brendshëm. Pra Ministri Xhelal Sveçla ka dy rrugë, ose të shtojë patrullat në atë rajon ose le ta lirojë postin e ministrit të Brendshëm. Me respekt Kapiteni në rezervë”, ka shkruar Shatri.

Të fundit

Deputetja e VV-së dënohet me 3 vjet burg

Gjykata ka shpallur aktgjykim dënues ndaj dy (2) të akuzuarve, dhe aktgjykim lirues ndaj katër (4) të akuzuarve, për veprën penale keqpërdorim i pozitës...

Lajme të tjera