Agim Bahtiri sheh ëndrra në mes të ditës, thotë se do t’i fitojë 65% të votave pa balotazh

Zëri qytetar

“A guxon ky në Finlandë kështu?”, qytetari i reagon mërgimtarit që parkoi në rrugë...

Një qytetar mitrovicas është irrituar me një mërgimtar nga Finlanda, i cili kishte bllokuar tërësisht rrugën në qendër të...

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Kryetari Agim Bahtiri jo vetëm që po pretendon t’i fitojë zgjedhjet në raundin e parë, por ai është i bindur se këtë fitore do ta korrë me 65% të votave.

E për këtë fitore kaq të madhe, ai ka ftuar opozitën të bashkohen sespe përndryshe rezultati i tyre do jetë për keqardhje, shkruan Jepi Zë.

Kjo deklaratë e Bahtirit vjen pak si herët, pasi subjekti i tij, VV, akoma nuk e ka zyrtarizuar atë si Kandidat për Kryerar Komune.

Kundërkandidat i Bahtirit nga partitë e tjera është e pritshme të jetë Bedri Hamza, nga PDK.

Postimi i Agim Bahtirit:

“Asnjë “sondazh” imagjinar e anonim nuk mund të na ndalë për fitoren me 65%+ që në raundin e parë.
Njëkohësisht, i ftoj gjithë opozitën në Mitrovicë të bashkë, sepse nëse garojnë veç e veç rezutati i tyre do të jetë për keqardhje.
AB”.

- Reklama -

Të fundit

Lajme të tjera