Agim Bahtiri i gëzuar: Urime fitorja Lëvizjes Vetëvendosje, urime llapjanë

Zëri qytetar

S’ka ku shkon më keq: Rruga e “Kovaçëve” në Mitrovicë e mbuluar me bërllok

­Problemi i mbeturinave në Mitrovicë vazhdon të jetë një ndër problemet kryesore të qytetit. Shumë rrugë në qendër dhe jo...

Punëtorët e Ujësjellësit “Mitrovica” në hall me pagat e tyre, menaxhmenti i ri po...

Në këtë kohë kur çmimet në vendin tonë po vazhdojnë të rriten, punëtorët e Ujësjellësit "Mitrovica", jo që nuk...

E dhimbshme: Varfëria e madhe në Mitrovicë, bën që fëmiu të shtrihet nga uria...

Një 14-vjeçar ka mbetur pa ndjenja para pak minutash në Mitrovicë. Nga fotografitë e dërguara nga një lexues në "Jepi...

Bankat torturojnë pensionistët: Që prej 4 ditësh mungojnë paratë në bankomate

Me datën 15 të muajit dalin paratë e pensioneve, rrjedhimisht shkaktohet radhe e gjatë tek bankomatet.   Mirëpo, kësaj here jo...

Skandaloze: Pas prerjes, sot po nxirren me rrënjë drunjtë shumëvjeçar për t’u liruar parkingjet

Drunjtë shumëvjeçarë në qendër të Mitrovicës ishin shkurtuar ditë më parë, por vetëm prerja e tyre nuk kishte mjaftuar. Si...

Zgjedhjet në Podujevë kanë marrë jehonë të madhe, saqë e gjithë Kosova është përfshirë në to. Njëlloj edhe Agim Bahtiri, kryetar i Mitrovicës.


Bahtiri ka reaguar pak minuta pasi u mbyllën vendvotimet duke u shprehur i bindur në fitore dhe duke uruar llapjanët, shkruan Jepi zë.

“Urime fitorja Kryetarit Shpejtim Bulliqi. Urime fitorja Lëvizjes Vetëvendosje. Urime llapjanë Qeverisja e re komunale”, ka shkruar Bahtiri.

Sidoqoftë, kandidati i LDK-së, Nexhmi Rudari ka thënë se është herët të flitet për rezultate.

Ndryshe, fitoren e Shpejtim Bulliqit të VV-së e ka projektuar edhe analisti Armend Muja.

Të fundit

Tërheqja e mjeteve nga Trusti sot shqyrtohet në Komisionin për Buxhet

Projektligji për Trustin do të trajtohet sot në Komisionin për Buxhet, Punë dhe Transfere. Projektligji për plotësimin dhe ndryshimin e Ligjit për fondet pensionale të...

Lajme të tjera