33 vjecarja nga Diaspora për mjekun e “Dent Fix”: U ngacmova seksualisht dhe më bënë dëme mijëra euro

Zëri qytetar

Shembull i keq: Punojnë në Emergjencën e Mitrovicës, por këto infermiere nuk vendosin maska

Pandemia me virusin COVID po vazhdon në vendin tonë, anipse tani paraqitet situatë pak më e qetë, shkruan Jepi...

Pas incidenteve në shkolla, Policia e Kosovës po kujdeset për sigurinë në gjimnazin “Frang...

Në gjimnazin "Frang Bardhi" në Mitrovicë, kohëve të fundit janë shtuar problemet dhe rrahjet mes nxënësve. "Jepi zë", ka raportuar...

Tollovi dhe kaos i madh tek QKMF në Mitrovicë, vetura me targa nga Serbia...

Kaosi urbanistik në Mitrovicë po vazhdon sikur ditëve të tjera nga komunikacioni i ngulfatur. Rruga me shumë probleme në...

Mbyllja e trotuarit në Bair po ua rrezikon jetën nxënësve dhe banorëve të lagjes

Rruga pranë Gjimnazit "Frang Bardhi" në drejtim të shkollës "Musa Hoti" ka edhe pjesën e trotuarit që shfrytëzohet nga...

Skandaloze: Uji në Mitrovicë del si puding

Reshjet e shiut si duket kanë trazuar ujërat e pijshëm, pasi dukshëm janë më të ndotur. Ujë që më shumë...

Dentisti Fehim Haliti nga “Dent Fix” është denoncuar për ngacmim seksual ndaj një kliente që kishte shkuar në ordinancën e tij për t’i mjekuar dhëmbët.

Teuta Gashi, 33 vjeçare ka deklaruar se është ngacmuar seksualisht nga dentisti në fjalë pasi ka shkuar të ai për disa vizita rresht për t’i bërë disa ndërhyrje në dhëmbët e saj.

Ajo thotë se pas disa vizitave dentisti Fehmi Haliti e ka ngacmuar atë me fjal duke i thënë “Mi more mend”, “ Ku po jeton” madje ajo thotë se edhe e ka thirrë për të dal në takim.

“Shkova bëra një konsultë të dentisti. Në takimi e parë më priti shumë mirë dhe u tregu i sjellshëm. Kur shkova pastaj, fillum me i ndreq dhëmbët. Dentisti ja nisi duke ma kërkuar snapchatin, kjo ishte hera e parë kur filloi të më ngacmonte. Ngacmimi i dytë, me thonte “mi hope mend” ose me vende ne cilin hotel je duke jetu. Mas 4 dite u përfundun dhëmbët, dhe u habita me tha “Teuta mi ke humb mend kam harru me përdor cemend”, thotë ajo.

Gashi thotë se rastin e ka lajmëruar edhe në polici.

“Kam bërë një denoncim në polici dhe avokati m’ka thënë që është hedhur dosja dhe nuk është pranuar ai denoncim”.

Me tutje ajo rrëfen se si doktori i ka kërkuar të takoj në Zvicër dhe se si i ka ofruar 15 mijë euro që të mos e lajmëroj rastin në polici dhe mos ta bëjë publik në media, shkruan Reporti.net.

“Doktori ka ardh në Zvicër, dhe m’ka thirr ne telefon për me dal. Ai m’ka thënë si nuk me dole ne takim. Ai mi ka ofruar 15 mijë euro që mos të flas ne media dhe polici këtë çështje. Më ka bo shumë dëme. Do ta ndjeki deri në fund”, tha ajo në një medium shqiptar.

Të fundit

E FUNDIT: Dështojnë negociatat, LDK-ja refuzon koalicionin me PDK-në

Lidhja Demokratike e Kosovës në Mitrovicë dhe kryetari Bedri Hamza, nuk kanë arritur marrëveshje koalicioni. Kështu mëson "Jepi zë" nga burime të sigurta brenda LDK-së,...

Dalin rezultatet e kandidatëve për rekrut të FSK-së

Ministria e Mbrojtjes ka publikuar rezultatet testit fizik të kandidatëve për rekrut në FSK, që është mbajtur më 6 dhjetor. Kjo ministri njofton se kandidatët...

Lajme të tjera