32-vjeçari keqtrajton babain dhe motrën në Mitrovicë, përfundon në Polici

Zëri qytetar

E FUNDIT: Më në fund, po mbulohen gropat që ua “shkurtuan ymrin” mitrovicasve

Rruga e Kovaçëve ishte shndërruar në një rrugë tmerri për shoferët, pasi ishin krijuar shumë gropa të mëdha. Mirëpo, sot...

Mitrovicasi shkon për të ngrënë ushqim në kafiterinë e njohur, shokohet nga insekti që...

Një qytetar ka shkur të ushqehet në një nga lokalet ku përgatitet ushqim i shpejtë në rrugën "Mbretëresha Teutë". Ai...

Humb një qytetar, familja kërkon ndihmën e qytetarëve

Ardit Kadri Gashi nga Klina, që nga mëngjesi i ditës së djeshme ka dalur nga shtëpia, dhe nuk është...

ShFMU “Skënderbeu” në Vaganicë, probleme me ndërrimin e shpeshtë të mësueseve

“Jepi zë” ka raportuar sot shqetësimin e prindërve të nxënësve të shkollës “Fazli Grajqevci” në Shipol. Ata nuk po i...

Edhe ato pak parkingje në Mitrovicë, Komuna po ua jep kompanive private të taksive

Mitrovica është një nga qytetet që vuan nga mungesa e parkingjeve, pasi ka shumë pak. Edhe ato që shfrytëzohen si...

Një 32-vjeçar në Mitrovicën e Veriut ka përfunduar në ndalim policor, pasi që dyshohet se ka keqtrajtuar psikikisht dhe fizikisht familjarët e tij.

Rastin në Polici e kanë denoncuar babai dhe motra e të dyshuarit, të cilët kanë deklaruar se janë në hall me 32-vjeçarin dhe sipas tyre ai vazhdimisht i keqtrajton ata dhe i kërcënon.

Motra e tij si pasojë e dhunës së përjetuar nga vëllai i saj, ka marrë lëndime trupore për çka u desh të kërkojë ndihmë mjekësorë në spital, mëson Sinjali.

Prokuroria ka nisur hetimet për ‘Dhunë në familje’ ndaj 32-vjeçarit dhe atij i është caktuar masa e ndalimit në kohëzgjatje prej 48 orësh.

Të fundit

Lajme të tjera