21 personat e arrestuar sot për korrupsion, dyshohet që u morën bujqve mbi 1 milionë euro

Zëri qytetar

E FUNDIT: Më në fund, po mbulohen gropat që ua “shkurtuan ymrin” mitrovicasve

Rruga e Kovaçëve ishte shndërruar në një rrugë tmerri për shoferët, pasi ishin krijuar shumë gropa të mëdha. Mirëpo, sot...

Mitrovicasi shkon për të ngrënë ushqim në kafiterinë e njohur, shokohet nga insekti që...

Një qytetar ka shkur të ushqehet në një nga lokalet ku përgatitet ushqim i shpejtë në rrugën "Mbretëresha Teutë". Ai...

Humb një qytetar, familja kërkon ndihmën e qytetarëve

Ardit Kadri Gashi nga Klina, që nga mëngjesi i ditës së djeshme ka dalur nga shtëpia, dhe nuk është...

ShFMU “Skënderbeu” në Vaganicë, probleme me ndërrimin e shpeshtë të mësueseve

“Jepi zë” ka raportuar sot shqetësimin e prindërve të nxënësve të shkollës “Fazli Grajqevci” në Shipol. Ata nuk po i...

Edhe ato pak parkingje në Mitrovicë, Komuna po ua jep kompanive private të taksive

Mitrovica është një nga qytetet që vuan nga mungesa e parkingjeve, pasi ka shumë pak. Edhe ato që shfrytëzohen si...

Nga Prokuroria kanë dhënë detaje për operacionin e sotëm lidhur me dallaveret me subvencione, ku u arrestuan hiç më pak se 21 persona.

Në një konferencë për media, u tha se aksioni po vazhdon ende dhe do të vazhdojë edhe në të ardhmen.

“Aksioni është vazhdim i aksionit të mëhershëm të datës 24 dhe 25 shkurt. Aksioni është duke vazhduar dhe po vazhdon”, kanë thënë nga Prokuroria.

Siç tha kjo e fundit, vlera e dëmit e evidentuar në këtë rast të shënjestruar është mbi 1 milion euro. Ai po ashtu tregoi edhe zingjirin e bashkëpunimit në këto keqpërdorime.

“Tani për tani, vlera e dëmit tejkalon mbi 1 milion euro, mirëpo që shuma e saktë nuk dihet. Kemi kuptuar që ka ekzsituar bashkëpunimi mes zyrtarëve komunalë dhe zyrtarëve të ministrisë së Bujqësisë”, thanë tutje nga Prokuroria.

Të fundit

E rrezikshme: Shembet “Dudi Kërrshi”, bllokohet rruga

Rruga magjistrale Mitrovicë -Zveçan është bllokuar për qarkullim. Kjo nga ndodhur nga shembja kërshit të Dudës, me ç’rast shumë gurë kanë rënë në rrugën e...

Lajme të tjera