Monthly Archives: November, 2021

Bashkëfshatarët nga Akrashtica flasin pas dorëheqjes së Rrahman Rames

Banorët e Akrashticës së Vushtrrisë nuk e pritën mirë lajmin për largimin e bashkëvendësit të tyre Rrahman Rama nga pozita e komandantit të Forcës së Sigurisë së Kosovës. “Unë shumë keq e kom pritë se Rrahman Rama qe 22 vjet...

Nxënësit shpërthejnë në lot kur kthehen në klasë pa shoqen e shokun që u vranë në Gllogjan

Në ditën kur filloi mësimi pas festave të nëntorit, shokët e shoqet kujtojnë dy nxënësit e vrarë në Gllogjan. Veshjet e tyre kanë një simbolikë. Ngjyra e bardhë në rrobat e tyre shfaq shpirtin e miqve të tyre, Gentës e Ledionit,...

Kjo fotografi u bë arsye që Gjykata Speciale refuzoi lirimin e Thaçit

Gjykata Speciale ka refuzuar garancinë e Policisë së Kosovë për lirimin me kusht ndaj presidentit Hashim Thaçit, i cili po mbahet në Hagë. Një nga arsyet që Specialja përdorë në këtë refuzim lidhet ndërhyrja në procesin gjyqësor në Kosovë, ku...

Linku për ta votuar xhudisten dhe trajnerin e vitit në Federatën Internacionale të Xhudos

Federata Botërore e Xhudos ka publikuar një listë për më të mirët në këtë sport, për vitin 2021. Në mesin e të nominuarve janë Driton Kuka dhe Distria Krasniqi. Xhudistja nga Kosova është në mesin e pesë garuseve më të mira...

Nga nesër ndryshon gjithçka rreth termineve për viza pune në Gjermani, si mund të aplikoni

Ambasada e Gjermanisë në Kosovë, të hënën ka njoftuar se ka ndryshuar procedurën e dhënies së termineve. Kjo për shkak të kërkesave të shumta për caktim të terminëve për me qëllim të nisjes së punësimit sipas rregullores për Ballkanin...

E FUNDIT: Bekim Jashari uron Lushtakun dhe Nuren, ua dorëzon detyrën

Bekim Jashari ka treguar kulturë të lartë politike, duke uruar kryetarin e ri të Skënderajt, Fadil Nura dhe kryetarin e degës së PDK-së, Sami Lushtaku, shkruan Jepi zë. Jashari së bashku me bashkëpunëtor sot i ka pritur në zyren e...

Kjo është arsyeja pse Njësia Speciale rrethoi degën e PTK-së në Mitrovicë

Para pak minutash, policë të shumtë të njësisë speciale janë parë afër postës kryesore në Mitrovicë. Burime brenda PTK-së kanë bërë të ditur se forcat speciale të policisë kanë zbarkuar në zyre të tyre për arsye se është realizuar një...

Lajm i hidhur për ish kryetarin Agim Bahtiri, i vdes një familjar

Ish kryetari Agim Bahtiri ka njoftuar se daja i tij, Kadri Feja ka ndërruar jetë, shkruan Jepi zë. Bahtiri ka shkruar se gjendet jashtë vendit dhe e ka të pumundur të qëndrojë pranë familjes, por i ka shprehur ngushëllime. Postimi i...

Jep dorëheqje Rrahman Rama, komandanti i ri i FSK-së vjen nga familja Jashari

Gjeneralejtnant Rrahman Rama ka dhënë dorëheqje nga posti i komandantit të Forcës së Sigurisë të Kosovës. Mediat raportoinë se Rama ka dorëzuar dorëheqjen në presidencë. Burime të Indeksonline bëjnë të ditur se pasuesi i Ramës do të jetë Bashkim Jashari. Bashkim Jashari...

Pamje nga rrahja dhe të shtënat me armë në veri të Mitrovicës

Një rrahje mes disa të rinjve ka ndodhur në veri të Mitrovicës të hënën në orët e mbrëmjes. Gjatë përleshjes është përdorur edhe arma e zjarrit ku janë lënduar tre persona. Dy nga ta të cilët kanë marrë plagë në këmbë...
- Advertisement -

Latest News

- Advertisement -

Ky është 26 vjeçari kosovar që u vra sot me thikë

Mediat kanë publikuar fotografinë e të riut që mbeti i vrarë sot në Pejë, si pasojë e një përleshjeje me thika. E.M., 26-vjeç, nuk arriti...

Policia arreston një 83 vjeçar në Skënderaj

Stacioni Policor Skenderaj është duke realizuar edhe ekzekutimin e urdhëresave të lëshuara nga gjykata. Sot me datë 20.01.2022, rreth orës 14:00, në fshatin Polac-Skenderaj, është...