Monthly Archives: September, 2021

Ishte raportuar i zhdukur: Burri i dehur për orë të tëra bashkë me policinë po e kërkonte vetveten

Beyhan Mutlu, 59 vjeç, i cili konsiderohej se ishte zhdukur në Turqi, me orë të tëra po kërkonte një person të zhdukur, që në fakt po kërkonte veteveten. Ai kërkoi veten me policinë për orë të tëra para se të...

Monedha të rralla që vlejnë deri në 2 mijë euro, cilat janë dhe si t’i njihni

Nga rreth pesëmbëdhjetë euro deri në mbi 2000. Një nga monedhat prej dy eurosh që kemi në xhepat tanë mund të ketë vlerë aq të madhe. Webfaqja Flooxer Now që ka konsultuar disa ekspertë mbi këtë temë për të identifikuar monedhat...

Kryeministri Kurti: Protestuesit serbë në Jarinjë e Bërnjak po paguhen nga Serbia

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë që Kosova nuk është shkaktari i situatës së krijuar në veri, por sipas tij, është Serbia dhe presidenti i saj Aleksandar Vuçiq. “Pikat kufitare në Jarinjë e Bërnjak janë në krizë jo për...

Mitrovicë: Vëllai rrah motrën deri e bën për spital

Dje në Mitrovicë është raportuar një rast i dhunës në familje. Një vajzë është sulmuar fizikisht nga vëllai i saj rreth orës 19:20, shkruan Jepi Zë. Si pasojë e rrahjes, viktima ka marrë trajtim shëndetësor. Por ajo që është edhe më shqetësuese...

Sëmuret Vuçiq, gjendja në Kosovë përmendet si arsye që e çoi në spital

Këshilltarja për media e presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, Suzana Vasiljeviq, ka thënë se gjendja e tij nuk është e mirë dhe se për këtë është dashur të anulojë disa takime në ditët në vijim, shkruan B92 të mërkurën. Ajo...

Studimet thonë se kush vozit Volkswagen, ka inteligjencë më të lartë se të tjerët

Kompania gjermane e automjeteve Volkswagen është preferencë e shumë shoferëve. Shumë prej nesh kanë mbetur në pikëpyetje pse baza e adhuruesve të kësaj marke është kaq e madhe me një konkurrencë kaq të fortë. Natyrisht, është e qartë që shoferët e...

Vendim i Qeverisë, 1500 euro për secilën familje kosovare që kanë humbur familjarin nga COVID-19

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve Hekuran Murati ka nënshkruar sot vendimin për përcaktimin e kritereve dhe kushteve lidhur me operacionalizimin e masës 3.1 të Pakos së Ringjalljes Ekonomike – Mbështetja për familjet që kanë humbur familjarin nga COVID-19. Në...

Policia hap konkurs për polic të rinj

Policia, në prani të medieve lokale ka shpërdanë disa fletushka sensibilizuese për procedurat e aplikimit për punësim në Policinë e Kosovës, ku janë dhënë informata të nevojshme për procesin e aplikimit i cili do të nisë së shpejti. KUSHTET MINIMALE...

Pas ankesave të konsumatorëve, Inspektorati i Tregut padit IPKO-n

Inspektorët e Inspektoratit të Tregut në Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT), gjatë muajit shtator 2021 kanë pranuar mbi 180 ankesa të konsumatorëve, të cilët janë ankuar lidhur me shërbimet e telekomunikimit kabllor të ofruar nga një operator...

Superzbritje: Bashkë me gjethet, bien edhe çmimet në Emona Center

Nuk duhet që të paguani çmime të larta që ta mbushni shportat tuaja të ushqimit dhe produktet higjienike. Nëse doni që të blini sa më shumë produkte që ju duhen...
- Advertisement -

Latest News

- Advertisement -

E rrezikshme: Shembet “Dudi Kërrshi”, bllokohet rruga

Rruga magjistrale Mitrovicë -Zveçan është bllokuar për qarkullim. Kjo nga ndodhur nga shembja kërshit të Dudës, me ç’rast shumë gurë kanë rënë në rrugën e...