Monthly Archives: August, 2021

Kosovari e mbajti tri ditë në bark telefonin që e përpiu, mjeku tregon si ia nxorën

Një ndërhyrje e pazakontë është realizuar ditën e djeshme në Kosovë. Një 33-vjeçarit i është hequr nga barku telefoni, pasi katër ditë më parë e kishte gëlltitur atë. Për rastin njoftoi i pari doktor Skender Telaku, ndërsa në opinion mori...

Arrestohet djali i Currit, kidnapoi një person për para të fajdes

Policia e Kosovës ka arrestuar sot Armir Osmanin si të dyshuar për rrëmbimm, fajde dhe blerje, posedim, shpërndarje dhe shitje të paautorizuar të narkotikeve , substancave psikotropike dhe analoge. Jepi zë ka mësuar se personi i arrestuar është Armir Osmani,...

Një javë zbritje në “Emona Center” dhe çmime marramendëse

Një javë zbritje në “Emona Center” dhe çmime marramendës “Emona Center” është vendi ku ju mund të blini lirë dhe të fitoni shumë. “Emona Center”, ka publikuar fletushkën e zbritjeve mujore. Për çdo blerje në këtë qendër me mbi 10 euro, ju...

Pas një jave, kosovarët nuk mund të shkojnë në deti në Shqipëri pa vaksinë

Komiteti Teknik i Ekspertëve ka dalë ditën e sotme në një konferencë për media, për të njoftuar me situatën me COVID-19. Pas rritjes së rasteve të reja me Covid dhe shtimit të humbjeve të jetëve, komiteti na ka njohur edhe...

Skandaloze: Spitalet e Kosovës të mbushura, pacientes i vendoset infuzioni në pemën e oborrit

Qendra e Mjekësisë Familjare në Lipjan duket se është stërmbushur nga numri i madh i pacientëve. Për këtë, stafi shëndetësor është detyruar sot ta trajtoj një pacient në oborrin e QKMF-së. Ajo që bie në sy është se infuzioni i pacientit...

Kurti: Ne nuk kemi buxhet t’i mbajmë qytetarët

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, vlerëson se në rrethanat që ishte vende në fillim të muajit gusht nuk mund të vendoseshin masa rigoroze. Kurti mes tjerash thotë se Kosova nuk ka buxhetin e vendeve skandinave që t’i mbyll qytetarët dhe...

Rast i rrallë: Në Gjinekologji u lind një foshnjë afër 6.5 kilogramë

Në Klinikën e Gjinekologjisë në QKUK ka lindur një foshnje me peshë rreth 6.5 kilogramë 30-vjecarja nga Drenasi ka lindur me operacion sot në këtë klinikë. Sipas njoftimit, gjendja e saj shëndetësore dhe e fëmijës është e mirë. Njoftimi i plotë: Në Qendrën...

Studimi: Shoferët e Audi priren të jenë njerëz më të mirë

Në vitet e fundit, teza se shoferët janë bërë më të vrazhdë dhe në të njëjtën kohë më agresivë në trafik është bërë e zakonshme. Raste të shumta nga praktika e mbështesin këtë, dhe disa studime thonë të njëjtën gjë Mirëpo,...

“Më rrahën gruaja dhe vajza”, burri lajmëron Policinë

Një burrë në komunën e Lipjanit ka raportuar të enjten në Polici se bashkëshortja dhe vajza e tij, kanë ushtruar dhunë psikike dhe fizike ndaj tij. Rastin e ka konfirmuar Policia e Kosovës përmes raportit 24 orësh.“Viktima mashkull kosovar ka...

Gruaja e rrah burrin e saj, e bën për spital nga goditjet

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se dje rreth orës 11:37 minuta ka arrestuar një grua në Prizren, pasi që e njëjta kishte ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortit të saj. Në një njoftim të policisë së Kosovës, thuhet se...
- Advertisement -

Latest News

- Advertisement -

Policia arreston një 83 vjeçar në Skënderaj

Stacioni Policor Skenderaj është duke realizuar edhe ekzekutimin e urdhëresave të lëshuara nga gjykata. Sot me datë 20.01.2022, rreth orës 14:00, në fshatin Polac-Skenderaj, është...