Monthly Archives: July, 2021

“Dhezet” Sami Lushtaku: Unë jam “baba” i krejtve, s’kam konkurencë

Njëri nga emrat identifikues të PDK-së, Sami Lushtaku përveç që nuk i frikësohet askujt brenda partisë, ai nuk e sheh as rival në politik, pavarësisht për kënd bëhet fjalë. Polemika të shumta janë krijuar ditëve të fundit për shkak të...

Kosovares i ndodh e papritura, hip në autobus të gabuar dhe në vend të Kosovës shkon në Berlin

Pas vizitës turistike te xhaxhai në Kroaci, kosovarja ka thënë se ka hipur gabimisht në një autobus tjetër dhe jo në atë që do ta çonte në Prishtinë, siç kishte planifkuar dhe ka përfunduar në Berlin të Gjermanisë Një kosovare...

Ngriten dyshime: Agim Bahtiri thuhet se ka blerë 6 hektarë tek Liqeni, aty planifikohet të ndërtohen banesa

Hapësira tek Liqeni Akumulues po planifikohet të hapet për ndërtim, duke e përshirë në hartën zonale. Të përfshirë në këtë proces të hartës zonale, është edhe Komuna e Mitrovicës që qeveriset nga Agim Bahtiri i Lëvizjes Vetëvendosje. Ani pse Komuna...

Shoferi i autobusit ku vdiqën 10 mërgimtarë, mund të dënohet me 15 vjet burg

Shoferi i autobusit të aksidentuar në Slavonski Brod do jetë nën mbikqyrjen e mbikqyrësit të burgut, ka konfirmuar Damir Breziq, zyrtar policor për marrëdhënie me publikun në Administratën e Policisë Brod-Posavina. Shoferi do merret sot në pyetje dhe do ndiqet...

Më në fund një lajm i mirë: 17 mërgimtarë të lënduar lirohen sot nga Spitali

Sot do të lirohen nga spitali 17 të lënduar në aksidentin e tmerrshëm në Slavonski Brod të Kroacisë. Për këtë ka informuar deputetja shqiptare më parlamentin kroat, Ermina Lekaj-Përlaskaj, shkruan Jepi Zë. Ajo ka thënë se ka kontaktuar me ta në...

Eksperti kroat i komunikacionit: Dy shoferë në një rrugë kaq të gjatë janë shumë pak

Duke marrë parasysh rrugën midis Frankfurtit dhe Prishtinës, dhe vetëm dy shoferë, ky është një problem shumë i madh. Kështu thotë eksperti kroat i komunikacionit, Goran Husinec pas aksidentit tragjik të autobusit që ndodhi në autostradën e Slavonski Brodit, duke...

Arta Nitaj: Nuk do të më pengonte nëse i dashuri vozit Golf 2

Modelja dhe aktorja Arta Nitaj ka folur për jetën e saj private dhe për preferencat e saj tek meshkujt. Në emisionin Natë Vere në T7, Arta ka thënë se nuk do e pengonte nëse i dashuri i saj do të...

Dhjetëra kosovarë e tepruan me bakllavë, përfunduan në Emergjencë

Mjekes Dafina Basholli i ra për hise që për Kurban Bajram të jetë kujdestare në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Ajo aty priti shumë pacientë që shkuan për të kërkuar ndihmë pasi ia tepruan me ushqime të ëmbla. Basholli tërhoqi vërejtjen...

Autobusi i Kosovës godet një veturë në Rrugën e Kombit, ia merr jetën një personi

Drejtuesi i një veture ka humbur jetën pak minuta më parë në aksin rrugor Rubik-Rrëshen, pasi është përplasur me një autobus. Aksidenti tragjik ka ndodhur rreth orës 17:22. “Land Rover-i” me targa italiane është goditur nga autobusi me targa të...

Gruaja kosovare rrah burrin në natën e Bajramit, e bën për spital

Policia e Kosovës ka arrestuar gjatë ditës së djeshme në grua në Fushë Kosovë për dhunë në familje. E njëjta, sipas Policisë, jo vetëm dje, por edhe vazhdimësi kishte ushtruar dhunë ndaj bashkëshortit të saj. “Është arrestuar e dyshuara femër kosovare...
- Advertisement -

Latest News

- Advertisement -

Policia arreston një 83 vjeçar në Skënderaj

Stacioni Policor Skenderaj është duke realizuar edhe ekzekutimin e urdhëresave të lëshuara nga gjykata. Sot me datë 20.01.2022, rreth orës 14:00, në fshatin Polac-Skenderaj, është...