Monthly Archives: June, 2021

Nuk ndalet shteti, edhe 1 i arrestuar për korrupsion në Kosovë

Kryeshefi i Komisionit të Pavarur për Media (KPM), Luan Latifi është arrestuar sot nën dyshimin për veprat penale “Marrje ryshfeti” dhe “Keqpërdorim i detyrës zyrtare”. Latifi është arrestuar paraditen e së mërkurës pas dyshimeve për përfshirje në rastin e marrjes...

21 personat e arrestuar sot për korrupsion, dyshohet që u morën bujqve mbi 1 milionë euro

Nga Prokuroria kanë dhënë detaje për operacionin e sotëm lidhur me dallaveret me subvencione, ku u arrestuan hiç më pak se 21 persona. Në një konferencë për media, u tha se aksioni po vazhdon ende dhe do të vazhdojë edhe...

Shefi i NATO-s vjen nesër në Kosovë, pritet nga Albin Kurti e Vjosa Osmani

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, do të vijë nesër në Kosovë ku do ta vizitojë KFOR-in. Gjatë vizitës së tij, Stoltenberg do të takohet me komandantin e KFOR-it, Franco Federicin dhe drejtorin e Ekipit Këshillues dhe Ndërlidhës...

Nesër ditë përvëluese, temperaturat gati në 40 gradë celsius

Instituti Hidrometeorologjik njofton se mbi vendin tonë mot me temperatura të larta do të vijoj të mbajë edhe gjatë dy ditëve të ardhshme. Të mërkurën më nxehtë dhe me temperatura maksimale 35-37 gradë Celsius, ndërsa dita e enjte pritet të...

Hoxhë Drilon Gashi emërohet këshilltar i Kryeparlamentarit Glauk Konjufca

Imami nga Peja Drilon Gashi është emëruar këshilltar në Kabinetin e Kryetarit të Kuvendit, Glauk Konjufca. Gazeta Online ‘Reporteri.net’ ka provuar të marrë konfirmim nga Kuvendi i Kosovës për angazhimin e Gashit në zyrën e Kryeparlamentarit, por nuk ka marrë...

Fshesa edhe në Polici, shkarkohet drejtori i Krimeve Ekonomike Nazim Sahiti

Nazim Sahiti është shkarkuar nga pozita e drejtorit të Krimeve Ekonomike në Policinë e Kosovës. Burime të Reporterit brenda Ministrisë së Punëve të Brendshme kanë thënë se Sahitit sot i është kumtuar vendimi. Ai do të transferohet në një pozitë tjetër,...

Mitrovicasja 19 vjeçare Leonora Gashi ka nevojë për ndihmën tonë, vuan nga një sëmundje e rëndë

Leonora Gashi nga Mitrovica vuan nga një sëmundje e rëndë në zemër. Mitrovicasja 19 vjeçare po vuan nga tumori në zemër, dhe shërimi i saj në vend është i pamundshëm, shkruan Jepi zë. Shërimi i saj jashë vendit kushton mbi 51...

E rëndë: Ish-ushtari i UÇK-së u gjet i varur në litar në një mal të Skënderajt

Mëngjesin e sotëm u raportua për gjetjen e një trupi të pajetë në një mal të Skënderajt. Gazeta "Jepi zë" mëson se bëhet fjalë për një 48 vjeçar që ishte ushtar në luftën e fundit. Burime brenda Policisë i kanë konfirmuar...

Bën jetë modeste, Albin Kurti ka vetëm 500 euro në bankë

Në pajtim me Ligjin për Deklarimin, prejardhjen dhe kontrollin e pasurisë, dhe deklarimin, prejardhjen dhe kontrollin e dhuratave, Agjencia kundër Korrupsionit ka filluar publikimin e regjistrave të deklarimit të pasurisë për zyrtarët e lartë publik për vitin 2020. Deklarimi vjetor...

Nënshkruhet vendimi: Nga 1 korriku Qeveria do ta paguajë polisën 15 euroshe për mërgimtarët

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka nënshkruar marrëveshjen e bashkëpunimit, për krijimin e lehtësirave për hyrje në territorin e Republikës së Kosovës për bashkatdhetarët dhe të huajt. Në këtë marrëveshje Qeveria e Republikës së Kosovës merr përsipër mbulimin...
- Advertisement -

Latest News

- Advertisement -

Policia arreston një 83 vjeçar në Skënderaj

Stacioni Policor Skenderaj është duke realizuar edhe ekzekutimin e urdhëresave të lëshuara nga gjykata. Sot me datë 20.01.2022, rreth orës 14:00, në fshatin Polac-Skenderaj, është...