Monthly Archives: May, 2021

E rëndë: Kosovari vret me thikë të dashurën e tij në sy të vajzës 4 vjeçe

Një shqiptar nga Kosova, i identifkuar si Liridon B. ka qëlluar me thikë partneren e tij duke e lënë të vdekur. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Francë, në Hayange, Moselle. Mediat lokale shkruajnë se 23-vjeçari nga Kosova e ka...

93-vjeçarja nga Drenica që po “i lë” gratë shtatzënë

Në këto rrugë e male të Gllanasellës së Drenasit kalojnë shumë gra të cilat kanë nevojë për ndihmë. Dhe për këtë, drejtohen tek 93-vjeçarja Halime Krasniqi. Që nga ky rast, puna dhe mirënjohja për të nuk ndaloi asnjëherë. Me këtë që bën...

Kamishi akuzon Qeverinë se po fsheh vdekjet nga COVID-i

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu, ka akuzuar Ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia për fshehjen e numri të te vdekurëve nga koronavirusi. Haxhiu gjatë mbledhjes se komisionit për Shëndetësisë, ka thënë se është një tendence për mashtrim të...

Ish-kandidati i VV-së në Vushtrri, u emërua në bordin e Trepçës

Tri ditë më parë, Qeveria e Kosovës ka emëruar bordin e përkohshëm të drejtorëve të Ndërmarrjes Publike “Trepça”. Pa asnjë sqarim rreth të kaluarës dhe gradimit të drejtorëve të re të këtij bordi, Qeveria kishte publikuar vetëm emrat, shkruan "Jepi...

Asamblistit I.T i dështon ëndrra: Pas ankesave të prindërve, nuk bëhet drejtor shkolle

Ditë më parë, pasi u largua drejtori Skënder Avdiu, asamblisti i VV-së I.T, u bë de facto u.d i drejtorit të shkollës "Musa Hoti". "Jepi zë" raportoi për këtë gjë, duke treguar edhe planin që I.T të bëhet zyrtarisht drejtor. Pas...

Mitrovicasi Behrami: As që kam menduar të luaj për Kosovën bile, jam krenar që Zvicrës i dhashë gjithçka

Valon Behrami e ka pranuar se në kokën e tij kurrë nuk kishte menduar ta përfaqësojë atdheun e vet, Kosovën, madje as kur një gjë e tillë ishte bërë e mundur për të, si dhe ka nënvizuar se ndihet...

A po e lë muzikën për shkak të fesë? – flet vetë Mc Kresha

Javën e kaluar, në rrjete sociale ka qarkulluar një foto e Mc Kreshës me hoxhën Fatmir Latifaj, e cila u bë shkas i thashethemeve për të. U tha se ai po lë muzikën për fenë. Por ky lajm nuk është...

Dikur nuk i paguanin, tani disa kompani në Kosovë ankohen se nuk po mund të gjejnë punëtorë

Në kohën kur në Kosovë afërsisht një e treta e popullsisë që është e aftë për punë, por nuk ka një vend pune, shumë kompani ankohen se nuk po mund të gjejnë punëtorë. Problemi më i madh mbetet gjetja e punëtorëve...

Djali dhe vajza bëjnë për spital babain në Mitrovicë

Mitrovica nuk po ndalet nga lajmet e trishta. Dje u raportua edhe një rast i dhunës. Babai është sulmuar nga djali dhe vajza, shkruan "Jepi zë". Sipas raportit të Policisë, sulmi ndaj babit ka ndodhur mbrëmë rreth orës 19:00, me ç'rast...

E trishtë: E mitura kosovare dhunohet seksualisht në një motel

Një e mitur është sulmuar seksualisht në një motel në Ferizaj. Rastin e ka konfirmuar Policia e Kosovës, përmes raportit 24 orësh. “Ferizaj (NN) 21.05.2021 – 18:30. Ankuesja femër  kosovare (e mitur) ka informuar se është sulmuar seksualisht nga një i...
- Advertisement -

Latest News

- Advertisement -

Mjekja serbe vritet brutalisht nga i biri, u godit në trup e në kokë

Në faqen zyrtare të Shtëpisë Shëndetësore Bijeljina është publikuar një mesazh tronditës me rastin e vdekjes së një kolegeje. “E dashura jonë doktoreshë Dobrinka do...