Monthly Archives: May, 2021

U gjet një kafkë njeriu në kampin e djegur në Mitrovicë, dyshohet se u dogjën 2 azilantë

Në ish-Qendrën e Azilit në Mitrovicë gjatë të mërkurës është hasur rastësisht në mbetje mortore. Ato nuk dihet se cilës periudhë i takojnë ndërsa janë dërguar për ekzaminim në Institutin e Mjekësisë Ligjore në Prishtinë, por ato nuk u janë...

Tri vetura, iPhone 12 dhe shumë shpërblime ju presin në ‘Emona Center’

“Emona Center”, përveç çmimeve më të lira në vend iu ofron mundësinë që të fitoni shumë shpërblime të mëdha. Kjo lojë shpërblyese fillon prej nesër. Mund të fitoni 5x iPhone 12, 10x Trotineta elektrik si dhe 3x Vetura DACIA SANDERO! Njoftimi i...

Hoxha Fatmir Latifaj dërgohet me urgjencë në Turqi, do të operohet në zemër

Hoxha i njohur nga Shipoli, Fatmir Latifaj, është në gjendje jo të mirë shëndetësore. "Jepi zë" mëson se ai u dërgua mbrëmë për trajtim urgjent në Turqi. Siç mësohet, Latifaj ka komplikim në zemër dhe për këtë do të operohet në...

Albin Kurti që punon në ndërtimtari, ëndërron të takohet me kryeministrin

Një 19 vjeçar nga Ferizaj ka emrin dhe mbiemrin njësoj si Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti. Albini, punon në ndërtimtari dhe është shumë i lumtur me profesionin e tij, ndërsa tregon për sfidat e tij me këtë emër. “Në shkollë kam...

Arrestohet një 25 vjeçar në Vushtrri, vodhi një kosë për bari – Policia ia gjeti në shtëpi dhe ia ktheu pronarit

Hetuesit policorë në Vushtrri, kanë identifikuar dhe kanë arrestuar dje një person të dyshuar për veprën penale “Vjedhje”. Arrestimi i të dyshuarit L. A., 25 vjeçar, është bërë mbi bazën e dyshimeve dhe provave të siguruara se i njëjti  me...

Kamishi i reagon Komandant Remit: Kurti e ka refuzuar armën dhe uniformën e UÇK-së

Deputeti nga radhët e PDK’së, Bekim Haxhiu, i ka reaguar bashkëpartiakut të tij, Rrustem Mustafës, lidhur me deklaratën e tij se kreun e Vetëvendosjes, Albin Kurtin, e ka pasur bashkëluftëtar. Ai e ka pyetur Mustafën se ku ka luftuar me...

Qeveria vendos: Hiqet ora policore, zgjatet orari për kafenetë

Kryetarët e Komunave kanë mbajtur një takim koordinues me Ministrin e Shëndetësisë Arben Vitia për të diskutuar rreth procesit të vaksionimit dhe masave të reja. Në këtë takim u tha se së shpejti do të hiqet ora policore dhe do...

Gjenden në Serbi edhe 9 trupa të kosovarëve të vrarë gjatë luftës

Është përmbyllur në Kizhevak të Rashkës, Serbi, procesi i gërmimeve vlerësuese dhe zhvarrosjes së mbetjeve mortore të viktimave të luftës së viteve 1998-99 në Kosovë. Në njoftimin për media thuhet se në bazë të ekzaminimit antropologjik është konstatuar se numri...

Sot pritet të vendoset për heqje të orës policore

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, sot do të mbajë një takim virtual kryetarët e komunave të Kosovës. Takimi virual ka filluar në ora 10:00, e ku do diskutohet për procesin e deritashëm të vaksinimit nëpër komuna, situatën aktuale me COVID,...

Dyshimet për çmimin e gurit vullkanik, Trepça pezulloi tenderin për gurëthyes

Kompania “Lirigzoni” kishte aplikuar në tenderin e hapur për të marrë në shfrytëzim gurëthyesin në Kishnicë. E njëjta kompani kishte aplikuar në këtë tender me një çmim për një kubik guri 1 euro e 47 cent. Pronari i kësaj kompanie,...
- Advertisement -

Latest News

- Advertisement -

Mashtrimi i 20-vjeçares që u prezantua si mjeke në Mitrovicë

Një 20 vjeçare nga Mitrovica dyshohet të ketë mashtruar gjithë personelin shëndetësorë duke zhvilluar praktikën si mjeke në QMF të Mitrovicës.Nga Drejtoria e Qendrës...