Monthly Archives: May, 2021

E trishtë: COVID i merr jetën një 48 vjeçari në Mitrovicë, 3 raste të reja

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 1.312 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i...

Demantohet: Kroacia nuk ka ofruar garanci për lirimin e Thaçit

Deputetja shqiptare e Kuvendit të Kroacisë, Ermina Lekaj Përlaskaj ka mohuar raportimet se shteti kroat është i gatshëm të ofrojë garanci për mbrojtjen në liri të krerëve të UÇK-së. Ajo në një deklaratë për gazetën kroate jutarnji.hrka thënë se nuk...

Vetëm para 1 viti, ministrja Gërvalla: Rexhep Selimi është figurë e botës së krimit

Albin Kurti ka bërë ministre të kabinetit të tij qeverisës një person që hiç më larg se vitin e kaluar kishte hedhur akuza të rënda ndaj ish-shefit të grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi. Kreu i VV-së pasi bëri...

Acarohet Daciq: Kroatët dhe shqiptarët janë vëllezër në armë

Deklarata e ministrit kroat të Mbrojtjes se Kroacia është e gatshme ta ndihmojë Kosovën, ka bërë që Daçiq ta humbas kontrollin. Ky i fundit ka deklaruar se shqiptarët e kroatët janë vëllezër në armë. “Për shumë vite dhe dekada, ka pasur...

Rrahman Begu që vdiq në aksident me traktor, varroset sot

Një vetaksident me fatalitet u raportua se ka ndodhur dje në fshatin Vërmicë të Mitrovicës në orët e pasditës. Në këtë vetaksident ka mbetur i vdekur drejtuesi i traktorit. E personi që humbi jetën në këtë aksident, siç mëson “Jepi...

Kosovarja shtatzënë thotë se po pushonte në motel kur dikush e dhunoi, pas 2 muajsh i tregoi burrit

Një grua nga Prizreni ka raportuar në polici se gjatë muajit mars të këtij viti, është dhunuar seksualisht nga një burrë. Në kohën kur i dyshuari ka kryer marrëdhënie seksuale me të, pa dëshirën e saj, ajo ka qenë...

Kadri Veseli ende në Kosovë, nga EULEX niset për Mitrovicë

Ish-kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, po qëndron në Kosovë, pasi është liruar për vizitë nga Gjykata e Hagës ku po mbahet në paraburgim si i dyshuar për krime të luftës. Arsyeja e vizitës së Veselit është gjendja...

“Rritje e madhe çmimesh, ajo që mund të blihej për 100 euro s’mund të blihet as për 130 tash”

Ngritjen e çmimeve të produkteve bazë në tre mujorin e fundit po e sheh si pasojë të pandemisë ish-kryetari i Odës Ekonomike Kosovare (OEK), Safet Gërxhaliu. Gërxhaliu ka thënë se rritja e çmimeve bazë për 1.2 për qind në muajt...

Qetësohet COVID-i: 1 i vdekur në Vushtrri, vetëm 6 raste në Mitrovicë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 2.052 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i...

Kimete Berisha i reagon Vjosa Osmanit pas vizitës në Shqipëri: Populli pa vaksina, presidentja po rrezitet

Opinionistja e njohur, Kimete Berisha ka reaguar pasi presidentja e vendit, Vjosa Osmani është bërë e ditur që është në mesin e mbi 50 mijë personave që gjatë vikendit kanë shkuar në Shqipëri. Përmes një shkrimi në llogarinë e saj...
- Advertisement -

Latest News

- Advertisement -

Lajm i bujshëm: Behxhet Pacolli i interesuar ta blejë Manchester United

Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka treguar interesimin e tij për të blerë Manchester Unitedin nga Glazer. Pacolli, një miliarder dhe një biznesmen i suksesshëm,...