Monthly Archives: May, 2021

Mjekja kosovare që shkoi në Gjermani për të punuar, u bë nga më të suksesshmet atje

Vitet e mundimshme larg atdheut, kujtime akoma të freskëta për mjekën shqiptare. Mjekja shqiptare kujton me emocion periudhën e migrimit drejt Gjermanisë. Ëndrra e saj u bë një realitet i bukur, sot Aurora Dollenberg është njëra ndër mjeket shqiptare...

Edhe 1 i vdekur nga COVID në Mitrovicë, 8 raste të reja

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 1.474 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i...

Shqiptari që jeton i vetëm mes serbëve në Skënderaj: As ndërmend s’e kam me u largu

Me një natyrë mahnitëse, cicërimë të zogjve e ajër të pastër, ky është fshati Bajë i cili gjendet në Skënderaj. Lutfi Uka qysh prej lindjes jeton në këtë fshat dhe nuk e ka ndërmend ta braktisë. Nuk e mohon se është...

Në QKUK s’kishte serum, qytetari kërkon ndihmë në spitalin e Mitrovicës së Veriut pas kafshimit nga gjarpri

Një i ri nga Podujeva është detyruar të kërkojë shërim në spitalin e Mitrovicës së Veriut, pasi në Qendrën Klinike Universitare nuk kishte serum kundër helmimit. Fatbardh Hyseni dje u kafshua nga gjarpri dhe menjëherë kërkoi ndihmë në Emergjencën e...

Policia arrestoi 4 të rinj për grafitet feministe në Mitrovicë

Policia e Mitrovicës shpeshherë “mbyll sytë” para rrahjeve e gjuajtjeve me armë duke mos arritur të kap të dyshuarit, ndërkohë që u tregua shumë vigjilente dhe zbuloi kush shkruajti muralet në qytet para disa ditësh. Ata kanë arrestuar dhe shoqëruar...

PSD i shkruan “UÇK” në veturën e ministres Donika Gërvalla

Në veturën e ministres Donika Gërvalla është shkruar “UÇK” nga Partia Socialdemokrate, në shenjë proteste për deklaratat e shefes së diplomacisë. Këtë aksion e ka konfirmuar zëdhënësja e PSD-së, Natyra Kuçi, shkruan “Jepi zë” Statusi i plotë: Veturës së ministres së jashtme...

Presidenti kroat: Nuk jap garanci për Thaçin

Presidenti i Kroacisë, Zoran Milanoviq ka demantuar shkrimet në media në Serbi se kinse ai i ka ofruar garanci Hagës për t’i mundësuar ish-presidentit të Kosovës, Hashimi Thaçi që të mbrohet në liri. Thaçi po akuzohet për krime lufte...

Bekim Jashari vendos që stadiumin e qytetit ta ndërtojë në fshatin e tij, Prekaz

Në seancën e cila është duke u mbajtur sot në Kuvendin Komunal të Skenderajt, është marrë vendim nga Kryetari Bekim Jashari, së bashku me bashkëpuntorët e tij në komunë, që të gjitha investimet e parapara në stadiumin e qyetit...

Reagon Albin Kurti: Gërvalla e mbron dhe afirmon UÇK-në

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, i ka dalë në mbrojtje zëvendëskryeministres dhe ministres së Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Kurti ka thënë se fushata kundër saj nuk nisi kur...

Ish-kryeshefi i Trepçës, Enes Muzaqi, merr ofertë të bëhet pjesë e Qeverisë

Ish-ushtruesi i detyrës së kryeshefit të ndërmarrjes Trepça, Enes Muzaqi, po vlerësohet për punën që bëri gjatë mandatit të tij. Denocimi që bëri për dallaveret me peshoren dhe llogaridhënia, ka bërë që Muzaqi të vlerësohet nga përfaqësuesit e Qeverisë. Sipas burimeve...
- Advertisement -

Latest News

- Advertisement -

Lajm i bujshëm: Behxhet Pacolli i interesuar ta blejë Manchester United

Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka treguar interesimin e tij për të blerë Manchester Unitedin nga Glazer. Pacolli, një miliarder dhe një biznesmen i suksesshëm,...