Monthly Archives: May, 2021

Dalin pamjet duke e nxjerur serbin nga shtrati i Ibrit, ku kishte mbetur për më shumë se 24 orë

Një aksident i rëndë është raportuar dje në Mitrovicë të Veriut, ku një person ka dalë nga rruga. Ai ishte me motor dhe ka humbur kontrollin, duke rënë në humnerë, shkruan "Jepi zë". Gazeta ka siguruar pamje nga momenti, ku shihen...

Kosovari i pamëshirshëm, rrah nënën dhe babain

Policia e ka arrestuar një person (mashkull), pasi i njëjti ka ushtruar dhunë ndaj babait dhe nënës së tij. Rasti ka ndodhur të dielën në Gjakovë rreth orës 18:10. Viktimat kanë pranuar tretman mjekësor, derisa i dyshuari me vendim të prokurorit...

Prishja e qetësisë: Arabia ndalon zërin e lartë të hoxhallarëve nëpër xhami

Gati dy vjet pas diskutimesh të nxehta në lidhje me kufizime përdorimit të altoparlantëve në dhe përreth xhamive, Mbretëria e Arabisë Saudite ka lëshuar një njoftim ku ndalon përdorimin e altoparlantëve jashtë xhamive në mbarë xhamitë e këtij vendi. Shteti...

Një 25 vjeçar gjendet i mbytur në detin e Durrësit

Trupi i një të riu, rreth të 25-ave, është gjetur në basenin ujor të portit detar pak minuta më parë. Ka qenë një telefonatë që ka sinjalizuar policinë kufitare mbi praninë e trupit në ujë dhe efektivët e saj janë...

Ky është 32 vjeçari që u aksidentua tek “Dudi kërrshi”, ishte i zhdukur që nga dje

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Mitrovicë të Veriut, ku një person ka dalë nga rruga. Ai ishte me motor dhe ka humbur kontrollin, duke rënë në humnerë, shkruan "Jepi zë". "Jepi zë" mëson se i aksidentuari...

Aksident i rëndë tek “Dudi Kërrshi”, motoristi bie në humnerë

Një aksident i rëndë ka ndodhur para pak minutash në Mitrovicë të Veriut, ku një person ka dalë nga rruga. Ai ishte me motor dhe ka humbur kontrollin, duke rënë në humnerë, shkruan "Jepi zë". Gazeta ka siguruar pamje nga momenti,...

Diasporës kosovare s’i pritet të zbresin në tokë, “kërcet” grushti në aeroplan midis mikut e dhëndrit

Diasporës kosovare s’i pritet të zbresin në tokë, “kërcet” grushti në aeroplan midis mikut e dhëndrit. Në një aeroplan të mërgimtarëve që po vinte për në Kosovë ka ndodhur një rrahje. Kështu ka treguar një lexues i Gazetës Metro që e...

Aksident i rëndë me të lënduar, qytetarët mundohen t’i ndihmojnë të aksidentuarit

Një aksident ka ndodhur në Fushë-Kosovë. Mediat kanë publikuar pamje nga aksidenti i rëndë. Nga pamjet shihet se kalimtarët e rastit janë duke tentuar t’ju ndihmojnë të lënduarve.

Vazhdon kopjimi në testin e klasëve të 9-ta, përjashtohen disa nxënës

Mbi 26 mijë nxënës të klasave të nënta, sot i janë nënshtruar testit të arritshmërisë. Testimi në të 155 qendrat ka filluar në kohë, por që edhe këtë herë ka pasur nxënës që janë përjashtuar nga testi për shkak...

Kosovari raporton në Polici: Gruaja në vazhdimësi po më dhunon fizikisht

Një burrë nga Prizreni ka raportuar në Polici mbrëmë në ora 02:30 pasmesnate, se gruaja e tij në vazhdimësi është duke i shkaktuar dhunë fizike dhe psikike ndaj tij. Sipas raportit të Policisë, pas kësaj Policia i ka intervistuar të...
- Advertisement -

Latest News

- Advertisement -

Lajm i bujshëm: Behxhet Pacolli i interesuar ta blejë Manchester United

Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka treguar interesimin e tij për të blerë Manchester Unitedin nga Glazer. Pacolli, një miliarder dhe një biznesmen i suksesshëm,...