Monthly Archives: March, 2021

Prilli nis me zbritje të vërteta në “Emona Center”

Ju tashmë e dini ku ta nisni muajin prill. Në vendin që gjithmonë keni zbritje. “Emona Center” vjen me super-zbritje këtë fillim muaji. Në “Emona Center” ju mund të blini shumë gjëra me çmime që nuk i gjeni askund. Kjo qendër...

Pacolli paralajmëron shpërblim në rast se fiton Kosova ndaj Spanjës

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Behgjet Pacolli ka thënë se në rast të fitores së Kosovës ndaj Spanjës, do të shpërblejë ekipin kosovar. Këtë gjë, Pacolli thotë që do ta bëjë sipas mënyrës së tij. “Kosova sonte shkruan histori në Sevilla....

Tingëllon tronditëse: I arrestuari për krime lufte në Masakrën e Izbicës, është shqiptar

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës njofton se sot është ndaluar një person me inicialet M.A., për veprën penale “Krime lufte kundër popullsisë civile”. Prokuroria bën të ditur se bëhet fjalë për një person të nacionalitetit shqiptar, shtetas i Republikës...

Eskalon COVID-i: 1 i vdekur dhe 63 raste vetëm në Mitrovicë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 3.470 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i...

Ministri Peci suspendon 5 zyrtarët që u arrestuan për korrupsion dhe iu gjetën 2 çanta me para

Me kërkesë të ministrit të ri të Bujqësisë, Faton Peci, kryesuesi i Agjencisë për Zhvillimin e Bujqësisë, Nazmi Zenelaj ka marrë vendim për suspendimin e pesë zyrtarëve të arrestuar për dallavere me subvencione. Ani pse ata ishin arrestuar me 24...

“Call Center” e kanë punën keq, edhe policë gjermanë në aksionet në Kosovë

Në aksionin e policisë që po zhvillohet në Prishtinë e Ferizaj, po marrin pjesë edhe policë nga Gjermania. Dyshohet se disa “call center” në disa lokacione të Kosovës kanë mashtruar qytetarë të ndryshëm. Pas disa orëve të bllokuar në zyrat e...

Paralajmërohen masa ndaj Agim Krasniqit, asambleistit të LDK-së që shkeli ligjin duke mbajtur 2 pozita

Anëtari i Bordit të kompanisë rajonale "UNITETI", Agim Krasniqi, ka zgjedhur të mbajë dy pozita që janë në konflikt të interesit. Këtë shkelje, Krasniqi e ka bërë pasi që nuk ka dhënë dorëheqje nga pozita e anëtarit të Bordit te...

1 i vdekur dhe 2 raste të reja me COVID në Mitrovicë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 3.892 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i...

Policia në aksion, arrestohen për korrupsion 2 ish-drejtorë të Telekomit

Drejtoria e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit në Policinë e Kosovës ka arrestuar dy ish-drejtorë të Telekomit dhe dy zyrtarët të tjerë nën dyshimet për keqpërdorim të detyrës zyrtare. Rastin e ka konfirmuar edhe Policia e Kosovës, por duke mos dhënë...

Pak ditë pasi u emërua si zëvendësministër nga Albin Kurti, jep dorëheqje Dugolli

Me të ardhur në Kryeministri, Albin Kurti, kishte vendosur që Enver Dugolli të jetë numri dy i Ministrisë së Mbrojtjes, kjo pasi që ky i fundit nuk kishte arritur të siguronte votat e mjaftueshme për deputet pas zgjedhjeve të...
- Advertisement -

Latest News

- Advertisement -

Policia arreston një 83 vjeçar në Skënderaj

Stacioni Policor Skenderaj është duke realizuar edhe ekzekutimin e urdhëresave të lëshuara nga gjykata. Sot me datë 20.01.2022, rreth orës 14:00, në fshatin Polac-Skenderaj, është...