Monthly Archives: February, 2021

Haki Abazin e votojnë vetëm familja e tij, mori vetëm 654 vota në Ferizaj

Ish/zëvendëskryeministri në Qeverinë “Kurti”, Haki Abazi ka dështuar që të marr vota edhe në Rajonin e Ferizajt prej nga raportohet se e ka prejardhjen. Edhe pse Lëvizja Vetëvendosje fitoi bindshëm në Ferizaj me gjithsej 31 mijë e 516 vota, Abazi...

Lista “GUXO” fiton 7 deputetë, mund ta krijojë grupin ndaras nga VV-ja

Sot është publikuar lista e VV-së për deputet, pa llogaritur votat me kusht dhe ato të diasporës. Në mesin e kësaj liste bëjnë pjesë edhe kandidatët për deputetë nga lista “Guxo” e Vjosa Osmanit. Nga 56 deputetë të mundshëm që pritet...

2 vendet e pazakonta ku u fshehën çantat me para të zyrtarëve të Ministrisë

12 persona janë arrestuar sot në aksionin e Policisë së Kosovës që u zhvillua në disa komuna të vendit, 10 prej tyre zyrtarë të shtetit. Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi  bëri të ditur se këtë aksion janë sekuestruar rreth 400...

Shpërthen COVID-i në Mitrovicë, 21 raste vetëm sot

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 3.138 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë...

400 mijë euro u konfiskuan në aksionin e sotëm të Policisë, iu gjetën nëpër shtëpi të zyrtarëve

12 persona janë arrestuar sot në aksionin e Policisë së Kosovës që u zhvillua në disa komuna të vendit, 10 prej tyre zyrtarë të shtetit. Këto detaje janë bërë të ditura në një konferencë të përbashkët për media të Kryeprokurorit...

Jep dorëheqje ministrja e LDK-së, Hykmete Bajrami

Hykmete Bajrami është liruar nga detyra e ministres së Financave. Vetë Bajrami e ka konfirmuar dorëheqjen nga posti i ministres, por ka mohuar se ka dhënë dorëheqje nga LDK-ja. “Nuk kam dhënë dorëheqje nga LDK. Sot me kërkesë timen jam liruar...

2 çanta plot me para u sekuestruan në shtëpitë e zyrtarëve të Ministrisë

Policia e Kosovës në mëngjesin e sotëm zhvilloi një aksion në Ministrinë e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural. Aty janë arrestuar katër zyrtarë të Agjencisë për Zhvillimin e Bujqësisë. Aksioni ka vazhduar edhe në katër komuna. Policia e Kosovës në...

Mbase nuk i keni vërejtur, por brenda muajit Kosova u godit nga 13 tërmete

Studimi më i ri e vendos Kosovën në një zonë me aktivitet sizmik relativisht të lartë, kështu tha në sizmologu Shemsi Mustafa, duke shtuar se rreziku i goditjes nga një tërmet nuk është i lartë në krahasim me vendet...

Albin Kurti: Asnjë fëmijë nuk do të mbetet i uritur – 50, 100 ose 150 euro për secilin fëmijë

Kryetari i VV-së Albin Kurti është zotuar se me programin e VV-së, asnjë fëmijë nuk do të mbetet mbrapa dhe i uritur. Kurti ka thënë se familjet që kanë të ardhura të ulëta do të përfitojnë për çdo fëmijë, varësisht nga...

Hajnat thyejnë edhe xhaminë, imami kosovar publikon pamjet e momentit

Është thyer nga hajnat xhamia me dy minare e njohur si “Xhamia e Qylit” në Gjakovë. Rasti ka ndodhur rreth orës 22:00. Rastin e ka konfirmuar imami i xhamisë Abdurrahman Bejtullahu. “Personi i panjohur , mbrëmë në mesnatë, ka arritur të hyj...
- Advertisement -

Latest News

- Advertisement -

Policia arreston një 83 vjeçar në Skënderaj

Stacioni Policor Skenderaj është duke realizuar edhe ekzekutimin e urdhëresave të lëshuara nga gjykata. Sot me datë 20.01.2022, rreth orës 14:00, në fshatin Polac-Skenderaj, është...